• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#51
Elvis tak mam ustawione arduino mega.
Jeszcze raz zrobiłem próbę wrzuciłem jakieś zdj i napis i ciągle ten sam bład Sad  
Wrzucam w linku wszystkie pliki zdj którego użyłem ,kod programu, błąd jakby mógł ktoś sprawdzić u siebie to będę bardzo bardzo wdzięczny, bo ten błąd mnie prześladuje i nie mogę skompilować kodu.

https://drive.google.com/open?id=12352hh...49kjSiD6kR
 
Odpowiedź
#52
Fakt, że pseudo edytor w pseudo ide dla srajduino nie ułatwia zadania ale gdzie deklarujesz typ "prog_uchar" ?
Małe poprawki i [Obrazek: eve_kompilacja_uno.png]
 
Odpowiedź
#53
Czy to nie jest ten problem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3460822.html
 
Odpowiedź
#54
Zmień linijkę:
static PROGMEM prog_uchar poczta[] = {

na:

char PROGMEM const poczta[] = {
 
Odpowiedź
#55
Agregacik jesteś wielki dziękuję za dokładną podpowiedzieć w końcu kod się skompilował i działa. 
Czyli teraz jak już zakupie arduino mega i Ft800 po wgraniu do arduino mega i podłączeniu z wyświetlaczem Ft800 powinno wyświetlić?
Ciekawe czy jakbys miał FT800 czy by zadziałało?
 
Odpowiedź
#56
(16-12-2019, 16:11)brendy napisał(a): Agregacik jesteś wielki dziękuję za dokładną podpowiedzieć w końcu kod się skompilował i działa. 
Czyli teraz jak już zakupie arduino mega i Ft800 po wgraniu do arduino mega i podłączeniu z wyświetlaczem Ft800 powinno wyświetlić?
Tego nie wiem, bo też stoję przed takim problemem. Też chciałbym "wgrać" obrazek jednak mi to nie wychodzi. Mam FT 811. Wprawdzie go używam i jakoś udało mi się narysować bez EVE kilkanaście "obrazków" z przyciskami i różnymi wyświetlanymi parametrami na podstawie dokumentacji. Jednak zainspirowany Twoimi bojami ze zdjęciem chcę też spróbować wkleić zdjęcie. W EVE jednak jak ustawię FT 811 nie dostaję możliwości wygenerowania kodu do arduino.
To co Ci podpowiedziałem podpowiedział mi wujek google. He He @semi sprytnie ukrył zmianę na "skrenie".
 
Odpowiedź
#57
Heh no semi nie chciał do końca pokazać, a przecież wie że mi na tym zależy bo wałkuje to od kliku dni a wiedzy z arduino nie mam.
Mi fajnie działa te powiadomienie o nowym liście w skrzynce jakby jeszcze podpiąć ten wyswietlacz ze swoją grafiką to już calkiem bym był very happy.
Teraz jestem ciekawe czy jakbys miał FT800 czy poszło by bez problemu. Teraz sam nie wiem jaki kupić FT800 czy FT811
 
Odpowiedź
#58
FT 811 ma pojemnościowy ekran i można w prosty sposób "pracować" interaktywnie z programem bez dodatkowych przycisków. Można przechodzić pomiędzy "ekranami" i sterować różnymi urządzeniami podpiętymi do "arduino".
Tak jak pisał @semi z czasem trzeba będzie przesiąść się na STM32 jak braknie "mocy obliczeniowej" na AVR.
 
Odpowiedź
#59
Ja tam do pisaniny @semi nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi - oczywiście stm32 to bardzo fajna rodzina układów, ale wcale nie jest to jedyne słuszne rozwiązanie. Po pierwsze jest dostępnych dużo więcej układów i nie trzeba ograniczać się tylko do ST. Po drugie Cortex-M to nie cały świat, teraz wchodzi RISC-V i pewnie niedługo ARM będzie już przestarzały.
Ale najważniejsze jest co innego - Arduino to nie AVR, można po prostu kupić inny moduł, który będzie miał zasoby potrzebne do danego zadania. Nowe płytki Arduino MKR mają najczęściej rdzeń Cortex-M0+, więc bajanie o Arduino, jako AVR można między bajki włożyć.
 
Odpowiedź
#60
(16-12-2019, 15:20)Agregacik napisał(a): Zmień linijkę:
static PROGMEM prog_uchar poczta[] = {
na:
Poprawniej na
Kod:
const uint8_t PROGMEM const poczta[]

Co do różnic FT800, 810, 811.
FT800 nie ma sprzętowego wspomagania obracania ekranu, dokładniej ma ale ekran dotykowy nie obraca się i nie można korzystać z tagów. Duże ograniczenie własnych czcionek, tylko 127 znaków, FT81x 255.
FT811 ma ekran pojemnościowy i pozwala określić do 5 punktów, FT810 rezystancyjny przez co tylko jeden punkt.


(16-12-2019, 17:31)elvis napisał(a): Nowe płytki Arduino MKR mają najczęściej rdzeń Cortex-M0+, więc bajanie o Arduino, jako AVR można między bajki włożyć.
Co z tego, że mają ARM jak na razie biblioteki nie wykorzystują ich możliwości, np transmisji DMA.

(16-12-2019, 17:31)elvis napisał(a): Po pierwsze jest dostępnych dużo więcej układów i nie trzeba ograniczać się tylko do ST.
Tyle, że STM ma bardzo duży asortyment układów, jest popularny, więc ma duże wsparcie.
Podobnie można stwierdzić, ze C/C++ to nie jedyny wybór, są inne języki jak Pascal ale jakoś nie widzę wysypu projektów w Pascalu a pomoc w przypadku problemu praktycznie zerowa.
Jeśli więc ktoś lubi walczyć, proszę bardzo, są ARM MPS i inne, może zaimplementować ARM w FPGA a jak ktoś chce iść z duchem czasu to i RISC-V.
Mikrokontroler w FPGA ma wiele zalet, np peryferia, których nie konfiguruje się (nie trzeba) z poziomu programu. Gdy UART nie musi zmieniać parametrów w czasie pracy program go nie konfiguruje. Jeśli trzeba zmienić tylko prędkość, umożliwiamy to. Timer ma tylko liczyć czas impulsu, to liczy i nic więcej nie będzie potrafił. Takie rozwiązanie zajmuje mniej zasobów w FPGA a przy okazji ułatwia pisanie programu, który jest prostszy. Rzekłbym, opcja dla arduinowców, prostota pisania softu.
Kto lubi takie zabawy polecam https://kamami.pl/uklady-programowalne/5...eszut.html i płytkę https://kamami.pl/zestawy-uruchomieniowe...max10.html
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 2 gości