(16-12-2019, 15:20)Agregacik napisał(a): Zmień linijkę:
static PROGMEM prog_uchar poczta[] = {
na:
Poprawniej na
Kod:
const uint8_t PROGMEM const poczta[]
Co do różnic FT800, 810, 811.
FT800 nie ma sprzętowego wspomagania obracania ekranu, dokładniej ma ale ekran dotykowy nie obraca się i nie można korzystać z tagów. Duże ograniczenie własnych czcionek, tylko 127 znaków, FT81x 255.
FT811 ma ekran pojemnościowy i pozwala określić do 5 punktów, FT810 rezystancyjny przez co tylko jeden punkt.
(16-12-2019, 17:31)elvis napisał(a): Nowe płytki Arduino MKR mają najczęściej rdzeń Cortex-M0+, więc bajanie o Arduino, jako AVR można między bajki włożyć.
Co z tego, że mają ARM jak na razie biblioteki nie wykorzystują ich możliwości, np transmisji DMA.
(16-12-2019, 17:31)elvis napisał(a): Po pierwsze jest dostępnych dużo więcej układów i nie trzeba ograniczać się tylko do ST.
Tyle, że STM ma bardzo duży asortyment układów, jest popularny, więc ma duże wsparcie.
Podobnie można stwierdzić, ze C/C++ to nie jedyny wybór, są inne języki jak Pascal ale jakoś nie widzę wysypu projektów w Pascalu a pomoc w przypadku problemu praktycznie zerowa.
Jeśli więc ktoś lubi walczyć, proszę bardzo, są ARM MPS i inne, może zaimplementować ARM w FPGA a jak ktoś chce iść z duchem czasu to i RISC-V.
Mikrokontroler w FPGA ma wiele zalet, np peryferia, których nie konfiguruje się (nie trzeba) z poziomu programu. Gdy UART nie musi zmieniać parametrów w czasie pracy program go nie konfiguruje. Jeśli trzeba zmienić tylko prędkość, umożliwiamy to. Timer ma tylko liczyć czas impulsu, to liczy i nic więcej nie będzie potrafił. Takie rozwiązanie zajmuje mniej zasobów w FPGA a przy okazji ułatwia pisanie programu, który jest prostszy. Rzekłbym, opcja dla arduinowców, prostota pisania softu.
Kto lubi takie zabawy polecam
https://kamami.pl/uklady-programowalne/5...eszut.html i płytkę
https://kamami.pl/zestawy-uruchomieniowe...max10.html