• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mam czujnik odległości, Arduino Nano, program i chcę to skomunikować z SiteKiosk -PC)
#1
Mam czujnik odległości, Arduino Nano, program i chcę to skomunikować z SiteKiosk na PC i nie umiem... podpowiedziano mi poprzednio na forum, że Nano za pomoca jego USB przekaże dane, ale jak je odebrać w PC? a może ktos podpowie, jak z SiteKiosk Plus?

Tam jest opcja dodania urządzenia emulującegoi klawiaturę, ale mojego Nano podłaczonego i działającego - nie wykrywa...


Jest to mozliwe? Niestety muszę, anikt mi nie chce podpowiedzieć nawet...


Ktoś niechętny generalnie pomocy w innym poście, ale napisał wydaje się coś takiego, że do tego lepsze byłoby Mini pro (mam)... ok, ale jak to ugryźć? Coś dokupić?
 
Odpowiedź
#2
Czujnik odległości?
Ok pozostawmy tą kwestję, jak myślisz, bez schematu połączeń, kodu programu, osoba, która chce pomóc, zatelefonuje do "Wróżbity Macieja", zapyta/dopyta, straci 50zł i pomoże?


Bywam nieprzyjemny ale na innych forach, takie tematy trafiają do kosza.
 
Odpowiedź
#3
(27-11-2019, 09:11)semi napisał(a): Czujnik odległości?
Ok pozostawmy tą kwestję, jak myślisz, bez schematu połączeń, kodu programu, osoba, która chce pomóc, zatelefonuje do "Wróżbity Macieja", zapyta/dopyta, straci 50zł i pomoże?


Bywam nieprzyjemny ale na innych forach, takie tematy trafiają do kosza.

Dziękuję za uwagę Smile każda jest cenna,
ale nie w tym rzecz, wszystko działa po stronie Arduino, monitor szeregowy odbiera sygnały, prawidłowe, bo działa czujnik dobrze, i to co mu napisze wypisuje, a komputer, SiteKiosk nie widzi tego... nie wiem. . jak to ugryźć... co wysłać, jaki komunikat, aby zliczało i zapisywało i w ogóle było dla PC widoczne - to jest mój temat, a nie schemat lub program.

Teraz wysyłam, próbuję za pomoca usb z nano, ale mogę też z pro mini (tx i rx), a może musi być jakis program specjalny po stronie pc lub sprzęt (SiteKiosk przewiduje emulacje klawiatury, może trzeba wysyłać symulację klawiszy... nie wiem nic, jestem zielony, a chcę się dowiedziec...)...

Kiedyś juz pytałem, ale na Forum, zamiast konkretnej pomocy chyba jednak "filozofowano", na innych forach czytałem potem odwrotne niemal porady, jesli ktoś nie wie, może niech nie zgaduje i nie udaje, ze wie Smile, a może to wynikło z niezrozumienia problemu...

wiedziałem i wtedy, że do tego etapu dojdę i chciałem przeskoczyć ten, na którym jestem, ale jak widac nie udało sie i temat wraca, teraz jest dla mnie bardzo pilny...
 
Odpowiedź
#4
@Lession pomóc jest o tyle trudno, że pytasz o pewien konkretny, komercyjny produkt - nawet ciekawy, ale pewnie mało popularny na amatorskich forach. W każdym razie powinieneś zacząć od poszukania dokumentacji od tego programu, czyli "SiteKiosk"-u. Jeśli dokumentacji nie ma, albo brakuje w niej informacji - to masz chyba wsparcie producenta (w wersji plus z tego co widziałem 12 miesięcy).
Nie znam tego programu, chociaż chętnie bym poznał, bo trochę ma związek z tym co w pracy robię ;-) W każdym razie na stronie jest jedynie informacja że SiteKiosk blokuje dostęp użytkownika do przeglądarki i systemu. Czyli o ile rozumiem możesz sobie przygotować interfejs w JS / przeglądarce, uruchomić użytkownikowi, a jedyne co SiteKiosk zapewnia to ograniczenie dostępu do tego co chciałeś.
Z tego co rozumiem, na Arduino Nano musisz zaemulować urządzenie HID, czyli klawiaturę lub myszkę, tak żeby można było komunikować się z aplikacją działającą w przeglądarce.
Jeśli tak jest, to nie pytaj o SiteKiosk, bo to mało osób zna - zapytaj jak za pomocą Arduino Nano zaemulować klawiaturę. Wtedy na pewno będzie łatwiej o pomoc, a może i gotowe programy Smile
 
Odpowiedź
#5
Kolega @elvis dużo mi podpowiedział.
Dzięki.
 
Odpowiedź
#6
Trochę posprzątałem.
Za chwilę będę sypał ostrzeżeniami, a jak to nie pomoże to znowu będą bany.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#7
(28-11-2019, 09:33)Robson Kerman napisał(a): Trochę posprzątałem.
Za chwilę będę sypał ostrzeżeniami, a jak to nie pomoże to znowu będą bany.

Chodzi o mój problem? To mam sobie sam radzić? Taka tu jest pomoc? Można więc wiedzieć po co jest to Forum, skoro podjęta na ten temat dyskusja nic nie dała ponad pół roku temu, tylko wypisywano głupoty i nie na temat, a gdy wreszcie sformułowałem, po jakimś jednak czasie, właściwie problem, aby uniknąć przypadkowych i trafionych "w płot" porad... to Ty mnie upominasz? za co? że nie rozwiązałem sam problemu i ponownie pytam?
 
Odpowiedź
#8
Nie o Ciebie chodziło.
Sam napisałeś, że "wypisywano głupoty nie na temat".
Ja te głupoty pokasowałem.
I nie upominam, upomnienie dostałbyś na PW.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#9
(04-12-2019, 09:17)Robson Kerman napisał(a): Nie o Ciebie chodziło.
Sam napisałeś, że "wypisywano głupoty nie na temat".
Ja te głupoty pokasowałem.
I nie upominam, upomnienie dostałbyś na PW.

Dzięki. Przepraszam. Trochę się po tej i w tej dyskusji przewrażliwiony zrobiłem.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości