• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NodeMCU ESP8266 z wyświetlaczem 0.96 Cal OLED - nie mogę uruchomić wyświetlacza.
#1
Witam Wszystkich z nadzieją na pomoc.
Zakupiłem kilka sztuk takich 8266 : NodeMCU ESP8266 z wyświetlaczem 0.96 Cal OLED, moduł napędu CH340 z takiego adresu: https://pl.aliexpress.com/item/100500601...pt=glo2pol

Układy przyszły działające tzn po podłączeniu do usb zaświeciły się tak jak na zdjęciach ze strony. Wgrywałem do tej płytki kilka przykłądów z bibliotek GENERIC ESP8266 ->esp8266 ->blink i to działało ale jakakolwiek próba uruchomienia wyświetlacza nie dawała rezultatu. Skaner I2C nic nie znajdował żadnego adresu. Na zdjęciach jest pokazane że SDA i SCL to piny 6 i 5 . wgrywałem przykłądy z biblioteki Adafruit 1366 i żaden nie uruchomił wyświetlacza.  Proszę o pomoc i ew przykład jak ustawić te piny jak je zdefiniować, Wyczytałem też że ustawia się jeszcze pin resetu na -1 ale moje próby tego w kodzie nie pomogły - tzn może dobrze to inicjowałem ale reszta czyli adres wyświetlacza i SDA i SCL żle ustawione blokowały całość. . Może ktoś się już z takim problemem spotkał i zna rozwiązanie. Przykłady do esp8266 na skaner sieci wifi działąją i na monitorze pory szeregowego wyświetla znalezione sieci i ich parametry. więc komunikacja aplikacji z płytką jest ok. ale wyświetlacz dalej ciemny :-(.
 
Odpowiedź
#2
Wygląda na to że nikt nie ma żadnego pomysłu :-( .
 
Odpowiedź
#3
W ESP8266 piny 5 i 6 to nie to samo co w opisie aukcji piny D5 i D6, ekran to SSD1306 a nie 1366. Jak masz problem z kodem to podajesz kod, schemat i opis. Brakuje kodu, to będziemy zgadywać.
Płytka generic pewnie nie wiedziała co to znaczy pin D5 i D6, wybierz NodeMCU lub Wemos MINI. Jak nie wiesz co gdzie jest to w google trzeba wpisać "WEMOS MINI PINOUT". Np. w Wemos typowo I2C jest na pinach D1 i D2, czyli odpowiednio GPIO5 i GPIO4, tak się od nich odwołujesz cyferkami 5 i 4, a jak użyjesz D5 i D6 to są piny GPIO14 GPIO12, czyli byś robił w programie odwołania przez 14 i 12 w płytce generic.
Użyj pinów D5 i D6 , Wire.begin(D5,D6);
Wybór pinów jest mało szczęśliwy, bo akurat I2C i tak jest programowe, zadziała niemal na każdej parze, tylko że tu zajęli interfejs SPI.
W ESP32 na szczęście zrezygnowano częściowo z mieszania oznaczeń Dx i GPIOx.
https://starter-kit.nettigo.pl/2018/05/i...u-esp8266/
 
Odpowiedź
#4
(05-01-2024, 07:22)Irvin napisał(a): W ESP8266 piny 5 i 6 to nie to samo co w opisie aukcji piny D5 i D6, ekran to SSD1306 a nie 1366. Jak masz problem z kodem to podajesz kod, schemat i opis. Brakuje kodu, to będziemy zgadywać.
Płytka generic pewnie nie wiedziała co to znaczy pin D5 i D6, wybierz NodeMCU lub Wemos MINI. Jak nie wiesz co gdzie jest to w google trzeba wpisać "WEMOS MINI PINOUT".  Np. w Wemos typowo I2C jest na pinach D1 i D2, czyli odpowiednio GPIO5 i GPIO4, tak się od nich odwołujesz cyferkami 5 i 4, a jak użyjesz D5 i D6 to są piny GPIO14 GPIO12, czyli byś robił w programie odwołania przez 14 i 12 w płytce generic.
Użyj pinów D5 i D6 ,  Wire.begin(D5,D6);
Wybór pinów jest mało szczęśliwy, bo akurat I2C i tak jest programowe, zadziała niemal na każdej parze, tylko że tu zajęli interfejs SPI.
W ESP32 na szczęście zrezygnowano częściowo z mieszania oznaczeń Dx i GPIOx.
https://starter-kit.nettigo.pl/2018/05/i...u-esp8266/
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości