• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odczyt pilotów 433 Mhz na serial monitorze
#1
Witam
szukam osoby która pomogła by mi z odbiornikiem RF XY-MK-5V
Pomimo wszelkich prób odczytu pilota przez odbiornik RF 433 i wgrywaniu wielu sketchy po naciśnięciu pilotów różnej marki nic nie pojawia się na serial monitorze nadajnik i odbiornik sprawdzony i działa ok.
Może ktoś posiada działający sketch i biblioteki do tego odbiornika potrzebuje odczytywać piloty, może ktoś ma jakiś działający sniffer na 433 Mhz do tego odbiornika i platformy Arduino Nano lub UNO.
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#2
Ten odbiornik jest sparowany z konkretnym nadajnikiem i nie będzie działał do tego celu by hakować różne modele pilotów. Do tego czego szukasz są odbiorniki na Stick USB ,RTL-SDR Dongle, programowalne radio. 433 nie oznacza, że to jest jedna częstotliwość, ale jest ich tam całe pasmo i różne urządzenia mogą używać różnych.
Ale zanim zrobisz jakiekolwiek zakupy poczytaj więcej, na początek może to https://www.youtube.com/watch?v=L0fSEbGEY-Q
Dobre piloty są kodowane, to znaczy, że nie wystarczy nagrać sygnał i potem go odtworzyć jak w pilocie podczerwieni do np. klimatyzacji. Kod jest zmienny wg specjalnego algorytmu, niektóre są dostępne jako biblioteki w Arduino.
No i obecnie do takich celów jest przeznaczona częstotliwość 868MHz, oferty na 433 już raczej zniknęły z handlu.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
Dziękuje za szybką odpowiedź mi raczej chodzi o odczyt pilota czyli np. wyświetlenie kodu lub innej informacji do sprawdzenia pilota czy wogóle pilot nadaje coś bo zdarza się że dioda na pilocie świeci a pilot nic nie nadaje.Są filmiki na YT i jest możliwość odczytu kodu nawet z kluczyka do samochodu mi niestety nic nie wyświetla odbiornik podpięty do arduino a po naciśnięciu pilota reaguje i odbiera sygnały ale serial monitor nic nie pokazuje kwestia bibliotek i dobrego sketcha dlatego pytam może ktoś spotkał się z takim problemem lub ma jakiś działający kod.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości