• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odczyt podczerwieni TSOP2236
#1
Hej ;Wink znalazłem wiele informacji na temat tego jak odczytać fale ir jednak napotkałem problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Wymyśliłem sobie koncepcję gdzie będę mógł otworzyć samochód za pomocą telefonu. Z racji wieku samochodu (Ford Puma r.97) jest on otwierany za pomocą podczerwieni, w telefonie (Samsung Galaxy S6) jest dioda, którą możemy sterować telewizorem, dvd, dekoderami itp. Chciałem za pomocą arduino odebrać "dane" wysyłane przez pilot samochodowy i napisać prostą aplikację na telefon, która będzie wysyłać te same fale dzięki czemu samochód się otworzy. Znalazłem taki filmik na youtube https://www.youtube.com/watch?v=jiDnvEzuDCM gdzie ktoś odczytuje fale z pilota następnie wykorzystuje je do sterowania piecykiem. Chciałem zrobić analogicznie, tyle że z telefonem. Niestety napotkałem problem już na samym początku. Podłączyłem wszystko według tego jak jest na filmiku różne odbiorniki podczerwieni takie jak TSOP 1736, 2136 oraz 2236 i niestety żadnym nie mogę odebrać częstotliwości fal wysyłanych przez pilot samochodowy. Z całego domu znalazłem tylko jednego pilota, z którym ten program działa. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego taki problem zaistniał, że tylko jeden pilot współpracuje z odbiornikiem podczerwieni i czy mój pomysł jest możliwy do zrealizowania, bo nie wiem czy może diody/odbiorniki są z różnych generacji i nie są ze sobą kompatybilne.  
 
Odpowiedź
#2
Taka mała podpowiedź

TSOP1730 30 kHz
TSOP1733 33 kHz
TSOP1736 36 kHz
TSOP1737 36.7 kHz
TSOP1738 38 kHz
TSOP1740 40 kHz
TSOP1756 56 kHz

i ze 300 innych częstotliwości których nie kupisz bo są wyłącznie robione dla producentów urządzeń . Chyba było by głupio jakby sąsiad zarąbał ci radio za 500 zł przy pomocy pilota z biedry za 10 zł Big Grin . Można się pobawić w próbę dekodowania ale ja bym się wpiął po prostu pod siłownik kierowcy i wyprowadził 2-gi czujnik ir do arduino .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości