• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyświetlacz ledowy 3x 16x8 led - Sterowanie
#1
Witajcie, nie wiem, czy wybrałem właściwy wątek na Forum,wybaczcie jak nie, mam problem sterowania tablicą led,

kiedyś tata zakupił taka tablicę, już go nie zapytam, bo go nie ma, wyświetla się na nim z karty SD napis, chciałem go zmienić i nie wiem jak, firma która go sprzedała - nie istnieje już od 2 lat,

to co wiem:

są połączone 3 moduły 16x8 led (czerwone) - LedAdvertising r25-09-07-20 i r25-09-06-13, trzeci zakryty,
do tego sterownik, płytka bez opisu ale odczytałem szkłem, że oparta na ATMEGA 644P 20AU 0920...

jest interfejs usb (przejściówka),

czy ktoś zna program do zaprogramowania tego?  może ktoś pomoże mi dobrać program do programowania tego? ewentualnie jest jakiś na to sposób nieorginalny?

Ktoś się spotkał?...

niestety pojutrze to będę potrzebował, oczywiście, jak nie zdążę... to ważne dla mnie, że to opanuję.

Do tej pory programowałem Arduina, może na tym oprzeć nowy sterownik?

Z góry dziękuję za wszelka pomoc i podpowiedzi.

Coś jeszcze mam sprawdzić?

Niestety nie mogę wyświetlić zawartości karty w czytnikach. Tak jakby pliki były ukryte... nie wiem jak je "ujawnić", ale jest informacja, że część dysku jest zajęta... jak na obrazku: [Obrazek: 7498885200_1597925912_thumb.jpg]




Umiałbym programować układ, jakbym wiedział jakie biblioteki są potrzebne, może podmienić na arduino, mam...



Z góry dziękuję


Pozdrawiam wszystkich
Lession
 
Odpowiedź
#2
Zobacz w ustawieniu czy jak uaktywnisz żeby pokazanie ukrytych plików i folderów nawet systemowych czy się coś pojawi na SD....

Albo jeszcze inaczej zajrzyj do SD przez wiersz poleceń...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#3
(20-08-2020, 15:07)Jarewa0606 napisał(a): Zobacz w ustawieniu czy jak uaktywnisz żeby pokazanie ukrytych plików i folderów nawet systemowych czy się coś pojawi na SD....

Albo jeszcze inaczej zajrzyj do SD przez wiersz poleceń...

Znajomy podpowiedział mi podgląd przez Total Commander lub WinHex, 
pierwszy ujawnił 2 pliki:

Plik WPSettings.dat ma zawartość:


Kod:
   <7|aŇŔw

i
IndexerVolumeGuid:


Kod:
{ 2 0 B C 7 4 B 8 - C 9 F 5 - 4 7 5 B - 8 F 0 8 - B 3 3 3 9 1 F B C 4 F 5 } 

-


a ten ostatni ujawnił jeden dodatkowy plik: '?eklama.prs' o zawartości (duży, ale reszta to zera):
(nie wiem jak wstawić obrazek z lokalnego...)

hm...

[Obrazek: 7986110700_1597931356_thumb.jpg]

dalej wartości, to same zera...


Obawiam się jednak, że jak na animację pionową słowa WESELA (to słowo chcę zmienić), to ani tego słowa tu nie widać, a i jest chyba mało informacji,tekst się przesuwa pionowo, chciałbym inny tekst, aby się wyświetlał, nie ruszał i poziomo Sad

Co dalej zrobić?
 
Odpowiedź
#4
Wstawił byś ten plik
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#5
(20-08-2020, 22:26)Jarewa0606 napisał(a): Wstawił byś ten plik

ok, spróbuję cały... bo zdjęcie tego co zobaczyłem wrzuciłem...

Pierwszy raz z tym się spotykam, ale na zdjęciu panelu WinHex widzę dopiero teraz, że tam jest napisane, że plik ma 8 stron! Czy to możliwe? Gdyby tak było, może na którejś z nich jest mój tekst?

---- Sprawdziłem, inne strony są w jednym "ciągu" z zerami właśnie w tym pliku, więc całą treść widać na rzucie... Sad


"typ pliku nie jest obsługiwany"... jak załączyć ten plik w oryginale lub kopię z tym rozszerzeniem?

Po moich operacjach: stara prezentacja działa ok na tablicy led, więc nie uszkodziłęm jej.

Otworzyłęm SD w nowym komputerze, wgrałem tam ten program WinHex i w zalezności, który wybieram plik, pojawia się taka zawartość (przy pierwszym i trzecim):
[Obrazek: 1370555900_1597999679_thumb.jpg]

przy drugim:
[Obrazek: 5315959300_1597999702_thumb.jpg]


Pierwszy plik: ?eklama.prs - jest zdaje się oryginalny.

Pozostałe widze dopiero teraz, a robiłem kopię pod nazwą __eklama.prs

Czy to widać?
 
Odpowiedź
#6
Czy jest jakiś sposób? Może przeprogramowac wszystko?
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości