• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie Arduino z bazą danych
#1
Question 
Witam witam, prosze o pomoc z połączeniem się arduino z serwerem mysql używając php do zapisania danych do bazy przy użyciu GET tutaj daje kod arduino i php nie wiem dlaczego ale nie chce mi to działać prosze pomóżcie bo już psychicznie wymiękam :| PS jak mam załączone arduino to client chyba się łączy z serwerem ale nie wiem czy dobrze jest to napisane i czy też nie muszę otwierać portów itp gdyż serwer jest na zewnętrznym hostingu.
Kod PHP:
<?php

    
// Prepare variables for database connection
   require_once "connectconfig.php";

    // Connect to your database

    
$conn = new mysqli($host$db_user$db_password$db_name);
    
$variable $_GET['variable'];
    
  if ($conn->connect_error) {
  die("Connection failed: " $conn->connect_error);
}

$sql "INSERT INTO data (variable) VALUES ($variable)";

//sql = "INSERT INTO MyGuests (firstname, lastname, email)
//VALUES ('John', 'Doe', 'john@example.com')";

if ($conn->query($sql) === TRUE) {
  echo "New record created successfully";
} else {
  echo "Error: " $sql "<br>" $conn->error;
}

$conn->close();

    
    // Prepare the SQL statement
    
    
echo $variable;
        

    
// Execute SQL statement

    
?>
 
Kod:
#include <SPI.h>
#include <Ethernet.h>

byte mac[] = {
  0xDE, 0xAD, 0xBE, 0xEF, 0xFE, 0xED
};

// Enter the IP address for Arduino, as mentioned we will use 192.168.0.16
// Be careful to use , insetead of . when you enter the address here
IPAddress ip(192, 168, 1, 3);

int var1 = 1111;  // Here we will place our reading

char server[] = "www.ardunoticz.5v.pl"; // IMPORTANT: If you are using XAMPP you will have to find out the IP address of your computer and put it here (it is explained in previous article). If you have a web page, enter its address (ie. "www.yourwebpage.com")

// Initialize the Ethernet server library
EthernetClient client;

void setup() {

  // Serial.begin starts the serial connection between computer and Arduino
  Serial.begin(9600);

  // start the Ethernet connection
  Ethernet.begin(mac, ip);

}

void loop() {



  // Connect to the server (your computer or web page)
  if (client.connect(server, 80)) {
    client.println("GET /index.php?variable=11111111 HTTP/1.1"); // This
  //client.print("variable="); // This
  // client.print(var1); // And this is what we did in the testing section above. We are making a GET request just like we would from our browser but now with live data from the sensor
  // client.println(""); // Part of the GET request
  //  client.println("www.ardunoticz.5v.pl"); // IMPORTANT: If you are using XAMPP you will have to find out the IP address of your computer and put it here (it is explained in previous article). If you have a web page, enter its address (ie.Host: "www.yourwebpage.com")
    client.println("Connection: close"); // Part of the GET request telling the server that we are over transmitting the message
  //  client.println(); // Empty line
  //  client.println(); // Empty line
  // 
  client.stop();    // Closing connection to server
    Serial.println("Connection Sucessfull");
  }

  else {
    // If Arduino can't connect to the server (your computer or web page)
    Serial.println("--> connection failed\n");
  }

  // Give the server some time to recieve the data and store it. I used 10 seconds here. Be advised when delaying. If u use a short delay, the server might not capture data because of Arduino transmitting new data too soon.
  delay(120000);
}
 
Odpowiedź
#2
Cześć.
Wgraj sobie jakiś przykład z połaczeniem do strony WWW i sprawdź czy to działa - jakaś pogoda czy pobranie losowej informacji.
Co do zasady, jak podajesz parametr sieci z palca to do połączenia "w świat" jest potrzebna brama i DNS. Jak masz w routerze automatyczne przydzielanie IP to zerknij do przykładu WebClient i wykorzystaj to co tam jest podane na tacy. Widzę, że jest opcja, "że jak nie ma DHCP, to połącz z danymi podanymi". Nie podają tu bramy, może nie jest konieczna, bo tu akurat pewnie jest na tym samym IP.
Od strony Serwera PHP sprawdzenie polega na wrzuceniu informacji "z palca", czyli wklepujesz odpowiednią linijkę w przeglądarkę i powinno coś wstawić do tabelki. Np. "192.168.12.25/esp.php?id=1&t=23.52&h=69".
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
(29-07-2020, 00:41)kaczakat napisał(a): Cześć.
Wgraj sobie jakiś przykład z połaczeniem do strony WWW i sprawdź czy to działa - jakaś pogoda czy pobranie losowej informacji.
Co do zasady, jak podajesz parametr sieci z palca to do połączenia "w świat" jest potrzebna brama i DNS. Jak masz w routerze automatyczne przydzielanie IP to zerknij do przykładu WebClient i wykorzystaj to co tam jest podane na tacy. Widzę, że jest opcja, "że jak nie ma DHCP, to połącz z danymi podanymi". Nie podają tu bramy, może nie jest konieczna, bo tu akurat pewnie jest na tym samym IP.
Od strony Serwera PHP sprawdzenie polega na wrzuceniu informacji "z palca", czyli wklepujesz odpowiednią linijkę w przeglądarkę i powinno coś wstawić do tabelki. Np. "192.168.12.25/esp.php?id=1&t=23.52&h=69".
dzięki, ciutke wcześniej wpisywałem informacjie "z palca" i działało i ładnie rekordy dodawało lecz arduino nie chciało się połączyć a co do bramy to nie wiem jak to działa (jeszcze) więc tsaa. A co do DNS to mam użyć dowolnego jak np googlowski czy od orange czy też ten wspierany przez mój router ? z góry dzięki, spróbuję to ogarnąć :>
 
Odpowiedź
#4
Wystarczy wykorzystać przykład, skopiować fragment kodu. Bezpieczniej jest użyć DHCP, skoro nie wiesz jak ustawić parametry sieci, to pewnie masz router, który sam przydziela numery, bo z PC czy telefonu (pod WIFI) też byś się nie połączył z tym forum.
Wpisane z palca samo IP pozwala połączyć się z/do Arduino wewnątrz lokalnej sieci.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#5
(01-08-2020, 01:02)kaczakat napisał(a): Wystarczy wykorzystać przykład, skopiować fragment kodu. Bezpieczniej jest użyć DHCP, skoro nie wiesz jak ustawić parametry sieci, to pewnie masz router, który sam przydziela numery, bo z PC czy telefonu (pod WIFI) też byś się nie połączył z tym forum.
Wpisane z palca samo IP pozwala połączyć się z/do Arduino wewnątrz lokalnej sieci.
no więc tak arduino ładnie łączy mi się przez dhcp itd. ale coś jest nie tak z php lub bazą (wcześniej mogłem zapisywać dane przynajmiej ręcznie ale już nie mogę) nie wiem o co chodzi ale prosze o pomoc :> PS wszystko mam na darmowym hostingu, może to jest problem, jak coś to jest to www.5v.pl
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości