• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie Arduino z zewnątrz
#1
Question 
Witam, ostatnio zacząłem robić sobie projekcik do kontroli ogrzewania,podlewania itp. i doszedłem do momentu w którym przydałoby się mieć dostęp do kontroli nie tylko w sieci lokalnej ale i też z innych sieci. No i tu jest problem(chyba) iż nie do końca wiem jak się za to zabrać mianowicie wymyśliłem sobie że podłącze arduino a jeżeli się nie da to rasberryPi do routera i tam skonfiguruje server DHCP. I wtedy jakoś to połączę z DNS i będę mógł z innej sieci połączyć się z tmalinką albo arduino ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Proszę pomóżcie Smile
 
Odpowiedź
#2
Możesz użyć jakiegoś serwera zewnętrznego, zakładasz tam konto, każde urządzenie się do tego loguje i stamtąd odbiera rozkazy. Poczytaj o Blynk i alternatywach.
Jak chcesz mieć coś niezależnego to potrzebujesz mieć dostęp do Internetu z zewnętrznym IP (stałe lub zmienne + jakieś konto DDNS), w routerze robisz przekierowanie portów. DHCP i DNS nic do tego nie mają. W szczegółach każdy modem i rodzaj łącza jest inny, sam musisz się rozeznać co masz i na forum swojego routera lub w jego instrukcji doczytać co może i jak to zrobić.
 
Odpowiedź
#3
(22-06-2020, 20:03)kaczakat napisał(a): Możesz użyć jakiegoś serwera zewnętrznego, zakładasz tam konto, każde urządzenie się do tego loguje i stamtąd odbiera rozkazy. Poczytaj o Blynk i alternatywach.
Jak chcesz mieć coś niezależnego to potrzebujesz mieć dostęp do Internetu z zewnętrznym IP (stałe lub zmienne + jakieś konto DDNS), w routerze robisz przekierowanie portów. DHCP i DNS nic do tego nie mają. W szczegółach każdy modem i rodzaj łącza jest inny, sam musisz się rozeznać co masz i na forum swojego routera  lub w jego instrukcji doczytać co może i jak to zrobić.
ok,dzięki za odpowiedź
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości