• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podłączenie pinów zegarek-arduino
#3
Z tym vcc to bym nie ryzykował. jak zegarek ma swoje zasilanie i arduino swoje to ich nie łącz.
Masy zepnij razem GND.
zadbaj o to by były oba układy zasilane tym samym napięciem bo jak zegarek ma pracować na 3,3V to i arduino lepiej miej tak zasilone, albo wykorzystaj jakiś ttl pomiędzy urzędzeniami, bo sygnałem 5v z arduino możesz uszkodzić zegarek pracujący na 3v3.

tx zegarka łączysz z rx atmegi, a rx zegarka z tx atmegi (pamiętaj o poziomie napięć) atmega przyjmie 3,3v jako logiczną 1 ale nie wiadomo czy zegarek przeżyje potraktowanie 5v.

DTR i CTS to trudno stwierdzić



edit. daj jakieś zdięcia płytki moze albo coś bliżej na temat tego modelu konkretnego bo nawet jak się skomunikują to jakimi komendami na RS to wysterujesz? trzeba zidentyfikować gnojka
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
podłączenie pinów zegarek-arduino - przez DawidK - 26-11-2017, 19:33
RE: podłączenie pinów zegarek-arduino - przez azbest22 - 28-11-2017, 19:59

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości