• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie USB Leonardo do PC przez BT
#1
Witam,

Próbuję znaleźć możliwość połączenia się z płytką Arduino Leonardo za pomocą Bluetooth przez port USB na płytce Leonardo (Serial).

Chodzi mi o bezprzewodową wymianę informacji z płytką, a nie mogę skorzystać ani z Serial ani Software Serial, bo nie mam już żadnych wolnych pinów.

Czy próbował ktoś może połączyć moduł HC-05/HC-06 ze złączem USB Leonardo?

Zdaję sobie sprawę, że to port programowy, a nie sprzętowy i wydaje mi się, że wymaga połączenia z Hostem żeby zaczął działać, bo zwykłe podłączenie HC-06 przez przejściówkę USB-UART FTDI 232 nie działa.

Znalazłem układ CJMCU-312 FT312D USB Android Host UART USB Serial RS485/RS232, który pełni rolę takiego hosta, ale po podpięciu do niego USB Leonardo, dioda statusu CJMCU miga podwójnie = nie rozpoznano urządzenia Sad . W Windows, Leonardo wymaga zainstalowania dodatkowego sterownika, co może oznaczać, że tu też byłby potrzebny, żeby go ten układ rozpoznał, a to się prosto nie da zrobić... W tym punkcie utkwiłem.

Ma ktoś może jakąś podpowiedź? Jakieś inne rozwiązanie? Da się?

Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#2
Właśnie USB w Leonardo jest sprzętowe i nie jest hostem tylko slavem. Po prostu weź płytkę, która ma więcej pinów. Pewnie kosztowo byłbyś już po temacie, gdybyś nie kombinował z FT312D, ESP32 ma wbudowany BT, a Arduino DUE ma więcej pinów/UARTÓW i również sprzętowy USB. Jak nie potrzebujesz sprzętowego USB to np. Arduino MEGA, ma 3 wolne UART sprzętowe.
Sprzętowy slave w uC jest przydatny do tego, by opowiednim wsadem Arduino mogło udawać różne urządzenia USB - mysz, klawiaturę, itd.
Ewentualnie możesz mieć jakieś piny, które można wyrzucić na expander IO po I2C i zwolnisz 2 piny na softwarowy UART.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości