• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsłuchiwanie fabrycznej stacji pogody...
#1
Hej!

Czy komuś udało się "podsłuchać" fabryczną stację pogody z czujnikiem zewnętrznym
wysyłającym pomiar na częstotliwości 43MHz? Próbuję nasłuchiwać używając biblioteki
RCSwitch.h ale bez rezultatu. Termometr działa, a ja niczego nie odbieram Sad

Moja stacja to SENCOR SWS 25 WS...

Jakub
 
Odpowiedź
#2
(27-07-2021, 19:22)PierwszyWolnyLogin napisał(a): Hej!

Czy komuś udało się "podsłuchać" fabryczną stację pogody z czujnikiem zewnętrznym
wysyłającym pomiar na częstotliwości 43MHz? Próbuję nasłuchiwać używając biblioteki
RCSwitch.h ale bez rezultatu. Termometr działa, a ja niczego nie odbieram Sad

Moja stacja to SENCOR SWS 25 WS...

Jakub
Kolega ma na mysli 430 Wink ok 
Problem w tym ze kazdy gotuje swoja zupe po swojemu czyli:
1. W danych sa numer kanalu ( 1, 2, 3)
2. typ kodowania
3. zakres zalezny od "nadajnika" czyli temp. wilgotnosc  + CRC = kontrola prawidlowosci danych

Najwiekszy problem jest ze niema normy na zapis wysylanych danych
Na  zagranicznych = niemieckim i Angielskim forum jest , sa podane programy odczytu ale tylko dla term sprzedawanych przez Tchibo i tylko dla dwoch modeli ´.
najlatwiej to kupic BME280 (temp, cisnienie, wilgotnosc) albo BMP 280 (temp + cisnienie)

pozdrowionka z Koloni 
Ps dlatego taka glopia pisownia sory
 
Odpowiedź
#3
Tak, oczywiście 433MHz Smile

Nie chciało mi się robić głównie ze względu na to, że za 40-kilka zł dostaję gotowe urządzenie
w estetycznych obudowach, nie muszę się bawić w jakieś pudełka, wyświetlacze etc.
Zrobić coś takiego z klocków arduino to żaden problem, zabawa zaczyna się gdy ma
to sensownie wyglądać...

Póki co niestety niczego nie złapałem. Pomijam już czy zrozumiałe dane - wogóle nic.
Pewnie jakiś protokół niezrozumiały dla biblioteki...

Jak podsłuchać wszystko jak leci co odbiera odbiornik? Muszę poczytać...

J.
 
Odpowiedź
#4
Bo od dupy strony zaczynasz a jeszcze wykorzystujesz biblioteki nie wiedząc co to za komunikacja... Podłącz odbiornik pod pod analizator logiczny.. Złap parę ramek i dopiero analiza ....
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#5
Nie mam "analizatora logicznego" i nie mam zamiaru mieć.

J.
 
Odpowiedź
#6
(30-07-2021, 18:25)Jarewa0606 napisał(a): "Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. "
Big Grin
Halosie Jarewa0606,
To jest  śmieszne twierdzenie, ale niestety już nie jest prawdziwe, bo można kupić gotowe Arduino w obudowach z przekaźnikami itp.
Do zastosowań przemysłowych z wszystkimi certyfikatami.
A niektóre firmy już teraz bardzo krytycznie patrzą na Arduino, ponieważ nie kosztuje ono nic w oprogramowaniu i nawet zwykły elektryk jest w stanie je obsługiwać.
Pozdrowionka  z koloni
 
Odpowiedź
#7
(02-08-2021, 23:54)Old Fony napisał(a):
(30-07-2021, 18:25)Jarewa0606 napisał(a): "Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. "
Big Grin
Halosie Jarewa0606,
To jest  śmieszne twierdzenie, ale niestety już nie jest prawdziwe, bo można kupić gotowe Arduino w obudowach z przekaźnikami itp.
Do zastosowań przemysłowych z wszystkimi certyfikatami.


Pokaż mi choć jedno dobrze zaprojektowane urządzenie zbudowane na arduino?? i jeszcze z certyfikatami. Tylko o jedno proszę..


A co do autora próbowałeś tego ??

https://www.electroschematics.com/433mhz-rf-sniffer/
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości