• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa wody
#1
Question 
Witam.
Czy jest możliwość ustawienia wydajności pompy aby pompowała 3 litry na minute.

Do tego celu chcę użyć :

https://allegro.pl/oferta/pompka-wody-12...e=facebook

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#2
Pewnie się da. Wystarczy przydławić na wyjściu. Zastosuj cieńszy wężyk na wylocie wody. Dobór oczywiście eksperymentalnie.
 
Odpowiedź
#3
Powiedzmy, że się udało.
Teraz mam drugi cel aby te 3l podzielić na 6 doniczek czyli 0,5l na jedna doniczkę.
Czego potrzebuje aby osiągnąć cel, na fotce mały projekt co już posiadam.

   
 
Odpowiedź
#4
Pewnie potrzebne będą jakieś zaciski regulowane ściskające rurki, do każdej doniczki oddzielnie. Może nawadnianie kropelkowe coś podpowie.
Tylko gdzie tu "ARDUINO" Smile.
 
Odpowiedź
#5
Dzięki 'ARDUINO" osiągnę to, że podczas podlewania każda roślina otrzyma 0.5l wody.
Na końcu musiałby być jakiś dozownik ?
 
Odpowiedź
#6
Szukaj pod hasłami:
Czujniki przepływu + elektrozawory.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#7
Może spróbować z półlitrowym zbiornikiem pośrednim?

Główny zbiornik podawałby wodę przez elektrozawór do drugiego zbiornika aż w nim
zbierze się 0,5 litra wody.

Można wykorzystać jako czujnik pływak z kontaktronem.

Gdy będzie pół litra wody w zbiorniku pośrednim otworzyć kolejny 1 z 6 elektrozaworów
i wypuścić wodę ze zbiornika pośredniego.

No i to wszystko zapętlić w Arduino Smile
Jeżeli pomogłem, to poproszę o punkt reputacji Big Grin
 
Odpowiedź
#8
Temat podlewania był poruszany ostatnio forum. Czujniki wilgoci pompka i elektrozawory. Może tą drogą pójdziesz.
Wydaje mi się jednak, że bez arduino było by najlepiej. Wyłącznik czasowy włączający pompkę na pewien czas ileś razu dziennie i gotowe. Przepływy dobrać eksperymentalnie. Im mniej klamotów tym lepiej, nie ma co się psuć.
 
Odpowiedź
#9
(18-04-2020, 19:48)ANT napisał(a): Może spróbować z półlitrowym zbiornikiem pośrednim?

Główny zbiornik podawałby wodę przez elektrozawór do drugiego zbiornika aż w nim
zbierze się 0,5 litra wody.

Można wykorzystać jako czujnik pływak z kontaktronem.

Gdy będzie pół litra wody w zbiorniku pośrednim otworzyć kolejny 1 z 6 elektrozaworów
i wypuścić wodę ze zbiornika pośredniego.

No i to wszystko zapętlić w Arduino Smile

Twoje rozwiązanie wydaje mi się idealne do mojego projektu.

https://allegro.pl/oferta/czujnik-poziomu-wody-cieczy-wlacznik-plywakowy-8907302576?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemys%C5%82&ev_adgr=Przemys%C5%82+-+Materia%C5%82y+i+akcesoria+-+Automatyka+przemys%C5%82owa&gclid=EAIaIQobChMItbCrkujy6AIVzR0YCh3GfQKfEAQYAiABEgKG1PD_BwE


https://allegro.pl/oferta/zawor-elektromagnetyczny-12v-g1-2-8775501641?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_|1539874513|g|c&ev_adgr=|59073306472|292486833006|&utm_term=aud-389724427358:pla-465488923882||-|-20847|&utm_content=|pla|mc:139573550-p:8775501641|&gclid=EAIaIQobChMIgoCvhury6AIVEamaCh0JYQVyEAkYCiABEgJai_D_BwE

Czy o taki zawór i czujnik ci chodziło ?
 
Odpowiedź
#10
(18-04-2020, 22:39)UszaTek napisał(a): Czy o taki zawór i czujnik ci chodziło ?

Tak, dokładnie.
Pamiętaj tylko o tym, że elektrozawory pobierają dosyć dużo prądu więc trzeba
zrobić dla nich dobre zasilanie z wydajnego źródła i załączać je przez np. przekaźniki.
Jeżeli pomogłem, to poproszę o punkt reputacji Big Grin
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości