• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prędkościomierz gps z ograniczeniem
#1
Witam
Jako że z arduino nie miałem styczności, zwracam się z prośbą o poradę do kolegów  z forum. Chcę zbudować prędkościomierz gps z ograniczeniem prędkości do quada/skutera. Urządzenie jak najmniejszych rozmiarów.
Założenie jest takie że po osiągnięciu zdefiniowanej prędkości program uruchamia stycznik który załącza ogranicznik obrotów(oddzielne urządzenie). Co mi będzie potrzebne do tego projektu?
 
Odpowiedź
#2
A jak chcesz ograniczyć obroty??
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#3
Do ograniczenia obrotów mam gotową kostkę. Bardziej chodzi mi projekt modułu który mi to załączy.
 
Odpowiedź
#4
Nie no spoko jak jeszcze żyje nie widziałem by silniki 2T czy 4T miały wyjście ograniczając moc silnika po dawce paliwa.....
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#5
Skupmy się na arduino, gps i styczniku. Z odcinką sobie poradzę.
 
Odpowiedź
#6
Wystarczy odcięcie zapłonu, przecież tak działa większość ograniczników (przynajmniej w silnikach z zapłonem iskrowym).

geollegro napisał(a):Co mi będzie potrzebne do tego projektu?

Dokładnie sam już to określiłeś: moduł GPS, Arduino i przekaźnik.
Dobrze by było dodać jakieś przyciski, lub enkoder obrotowy, do ustawiania parametrów pracy, i może wyświetlacz do ich wizualizacji.
A no i obudowa, wodoszczelna, z okienkiem na wyświetlacz.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości