• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sterowaniem serwa 360°
#1
Witam!!! Wczoraj otrzymałem paczkę z serwem towerPro sg90 360 stopni. Podłączyłem je do arduino, Wgrałem program z biblioteką servo.h, a serwo ani drgnie. Zasilanie serwomechanizmu mam z pakietu 4,8v do odbiorników rc, płytka arduino nano. Wie ktoś dlaczego to nie działa ?
kod jakiego użyłem:
#include <Servo.h>
Servo serwomechanizm;

void setup() {
  // put your setup code here, to run once:
  attach.serwomechanizm(9)

}

void loop() {
  // put your main code here, to run repeatedly:
  write.serwomechanizm(180)

}
 
Odpowiedź
#2
Czy kompiluje Ci się ten program?
Według mnie powinno być tak:
Kod:
#include <Servo.h>
Servo serwomechanizm;

void setup() {
 
  serwomechanizm.attach(9);

}

void loop() {
   
  serwomechanizm.write(0);
 
}
W Twoim kodzie brakuje średników i masz zamienione serwomechanizm.attach i serwomechanizm.write
 
Odpowiedź
#3
Kod się kompiluje, lecz serwo niestety się nie rusza. Sprawdzałem na dwóch serwach i na innej płytce Arduino. Standardowe serwo 180, też nie reaguje. Nie wiem już co może być przyczyną tego. Sad
 
Odpowiedź
#4
Jak masz problem to wrzucaj kod+schemat+ewentualnie zdjęcia. Można coś popsuć na wiele sposobów, w programie masz np. podłączenie do pinu 9, na schemacie do 10, a wpinasz się do 8.
Częste problemy stwarza też "kabelkologia" prototypów, coś łączy/nie łączy, kabelek urwany, styki na płytce nie łączą.
No i w przypadku komunikacji brak wspólnej masy - a tu masz taki przypadek, jeśli płytkę zasilasz z USB a serwo z aku to są dwa źródła zasilania i trzeba połączyć masę.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#5
Dzięki, za podpowiedź z tą masą bo nie mam tego zrobionego. Jeśli dobrze rozumiem mam podłączyć masę z bateri do wyjścia gnd na płytce i do czarnego przewodu od serwo?? ( Jutro postaram się podesłać zdjęcia )
 
Odpowiedź
#6
Nie miałem złączonych tych mas. Dzięki wielkie za szybką odpowiedź Smile Smile Smile
 
Odpowiedź
#7
Tak, cokolwiek łączysz ze sobą do komunikacji ma być wspólna masa, tylko wtedy wiadomo co drugi ma na myśli ustawiając 5V (stan wysoki) czy 0 (stan niski). Oczywiście nie zawsze do komunikacji jest to potrzebne, ale tu akurat tak.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości