• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z ESP8266
#11
Jak nie wiesz jak zrobić reset to nie wgrasz wsadu ani nie wgrasz szkicu. Reset robi się zwierając pin RST do GND, nie masz przycisku to czymś metalowym.
Twój konwerter umożliwia jedynie komunikację, nie wgrywanie. Są prawie takie same z suwakowym przełącznikiem z boku, jak chcesz coś wgrać to ustawiasz ten przełącznik na PROG, co zwiera pin GPIO0 do GND. Potem tak ustawiony podłączasz całość do portu USB. Jak masz wersję bez suwaka to trzeba podłączyć układ do USB, po czym zewrzeć pin GPIO0 do GND jakimś drutem i w tym czasie zewrzeć na chwilę RST do GND, po czym dopiero rozłączyć GPIO0 od GND - trochę gimnastyki niestety. Można też przylutować zworkę, kabelki i tak zwarte wtykać w USB na czas programowania, a rozłączone do komunikacji.
Jest trzeci adapter, który ma przycisk RST i dodatkowo automatycznie wykonywany Reset podczas próby wgrywania z wykorzystaniem funkcji mostka UART, łatwo go poznać bo ma dwa dodatkowe tranzystory. Te tranzystory zwierają pin GPIO0 do GND gdy próbujesz wgrać wsad. Nie musisz się gimnastykować.
Wpisz w GOOGLE "esp adapter uart" i pooglądaj grafiki.
Są oczywiście też filmiki instruktażowe na YOUTUBE, nawet jak jest po angielsku, a nie znasz to "jeden obraz tysiąc słów".
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#12
(22-04-2020, 19:03)kaczaka napisał(a): ok Reset zrobiłem i ustawiłem prędkość na 74K i wywaliło taki komunikat


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#13
No to widać, że działa, teraz załóż zworę nawet z cienkiego drucika między piny GPIO0 i GND w gnieździe wsuń delikatnie moduł nawet nie do końca by nie zrobić zwarcia i zrób znowu reset, zobaczysz, że komunikat się zmieni i powinien być w trybie do programowania. Wgraj jakiś szkic z Arduino czy ten firmware AT i sprawdź znowu.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#14
(23-04-2020, 09:54)kaczakat napisał(a): No to widać, że działa, teraz załóż zworę nawet z cienkiego drucika między piny GPIO0 i GND w gnieździe wsuń delikatnie moduł nawet nie do końca by nie zrobić zwarcia i zrób znowu reset, zobaczysz, że komunikat się zmieni i powinien być w trybie do programowania. Wgraj jakiś szkic z Arduino czy ten firmware AT i sprawdź znowu.


Dzięki wielkie za pomoc ale nadal to nie działa, już nie mam do tego nerwów. Moduł ląduje w koszu i kupie nowy i będę kombinował. Co próbuje coś wgrać to wyskakują jakieś bzdury, komendy AT nadal się nie pojawiają. Przejrzałem już wszystko co było na yt i nic nie działa
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości