• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wąż LED ( pytanie )
#1
Witam nie wiem czy w dobrym dziale pisze jeśli nie to przepraszam chciał bym się tylko dowiedzieć czy da się to zrobić co mam w głowie, z góry mówię że totalnie się na tym nie znam ale bardzo chce się tego nauczyć.
W mieszkaniu mam garderobę z półkami i ostatnio dziewczyna zobaczyła gdzieś na Instagramie jak w szafie są ledy pod półkami i jej się to spodobało  więc zrobiłem coś podobnego ostatnio kupiłem ledy argb i spodobały mi się dynamiczne ledy ,ale zanim się za to zabiorę chce się dowiedzieć czy da się napisać kod na to gdy włączę prąd w szafie to te ledy dynamicznie lądowały się na niebiesko po dojechaniu do końca zgasły i zaczęły powoli rozjaśniać się na biało ? Jest to do zrobienia czy nie ? A jeśli jest to jakie Arduino powinienem kupić ?
 Z góry dziękuję i pozdrawiam .
 
Odpowiedź
#2
Jest to do zrobienia, trzeba umieć programować, kup sobie jakiś zestaw startowy do nauki i z 10 led do testów, przerób jakiś kurs Arduino, jak się nie zniechęcisz po paru miesiącach możesz przejść do właściwych zakupów celujących w konkretny projekt.
Jak Ci się nie chce uczy programować to wystarczy znaleźć gotowy projekt, kupić dokładnie to co w nim jest wymienione i wgrać gotowy program - jak wszystko jest udostępnione. Właściwie to zacząłbym od ściągnięcia programu i skompilowania, potem zakupy. Żeby zmienić choć przecinek czy kropkę trzeba umieć.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
Dokładnie tak jak użytkownik powyżej napisał trzeba się trochę nauczyć aby coś zrobić i sie nie zniechęcić łatwo. Zapewne chodzi o taśmy z diodami ws2812 lub ws2811. są gotowe biblioteki wraz z nimi gotowe programy do ich obsługi, radziłbym zakupić jakiekolwiek aruino i nauczyć się języka jest wiele poradników i kursów na YouTube uczących języka, do obsługi takich diod również. Jeśli się trochę przyłożyć do tego to potem można budować różne własne efekty. Możesz kombinować z gotowcami zmieniac jakieś parametry warunki itp kombinowanie uczy Smile spróbuj od najprostszychh rzeczy jeśli się nie zniechęcisz to będziesz w to brnąć. A jeśli nei chcesz możesz popytać w różnych grupach niektórzy wykonują różne projekty. Pozdrawiam i życzę powodzenia Smile
 
Odpowiedź
#4
Ja chcę się tego nauczyć bo naprawdę podoba mi się to tylko potrzebuje pomocy w takim razie, proszę niech ktoś mi napisze jakie Arduino powinienem kupić na pierwszy raz bo nie wiem czym się różnią a wpisuje na allegro jest Arduino nano /uno i jeszcze widziałem są droższe i tańsze a nie wiem jaka jest między nimi różnica i które będzie lepsze dla takiego laika na pierwszy raz chciał bym kupić dobre i żeby dało radę zaprogramować te ledy do szafy na tym
 
Odpowiedź
#5
Arduino różna się wielkością ilością pinow wejściowych jak i wyjściowych. Na początek standardowo arduino UNO lub Leonardo najlepiej i najłatwiej będzie się zapoznać z tymi płytkami. Pozatym każde arduino jak Leonardo, UNO, nano, micro czy mega obsłuży to co chcesz zrobić więc bez obaw
 
Odpowiedź
#6
Najpierw wybierz kurs i zobacz jakie masz zadania, jaki w tych zadaniach musisz mieć sprzęt.  Np.  tu  jest kurs i dedykowany zestaw do kupienia, ale oczywiście samodzielnie da się taniej, z drugiej strony wszystkie ćwiczenia są tak ułożone, że niczego nie braknie. W zestawie jest oryginał Arduino, klony radzą sobie równie dobrze. Choć jak się ma pecha to oryginał wymieniają (a przynajmniej jak nie ma widocznych śladów spalenia), z klonem może być różnie.
Ja częściej używam NANO niż innych płytek, bo wpina się w płytkę stykową, zostaje jeszcze dwa-trzy rzędy pinów do wykorzystania i na niej można ułożyć wszystkie elementy, połączyć wszystko bez wystających kabelków.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/image...g&usqp=CAU
https://obrazki.elektroda.pl/6949815900_..._thumb.jpg
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości