• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt własnego pendrive
#1
Witam, chciałem za pomocą Arduino Leonardo oraz Card readera micro sd zrobić sobie własnego pendrive, na którym będę mógł zapisać coś z komputera i odwrotnie. Czyli wszystko to samo co zwykły pendrive ze sklepu. Nie znalazłem na ten temat nic konkretnego w internecie. Czego jeszcze będę potrzebować?
 
Odpowiedź
#2
Główne pytanie - po co?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#3
Obecnie aby się nauczyć, a może później zrobię z tego większy projekt. No i zamiast kupować czytnik kart będę go miał z tego co już mam czyli ograniczę koszta. Chyba, że trzeba dokupić jakiś shield.
 
Odpowiedź
#4
(07-11-2019, 21:30)aa2953b4 napisał(a): Obecnie aby się nauczyć, a może później zrobię z tego większy projekt. No i zamiast kupować czytnik kart będę go miał z tego co już mam czyli ograniczę koszta. Chyba, że trzeba dokupić jakiś shield.
Kup pan czytnik z hubem USB za 5zl na Alliexrpress i tyle.
To co ty chcesz zrobić nie będzie ani wydajne, ani małe, i do tego bezuzyteczne.
 
Odpowiedź
#5
(07-11-2019, 22:20)PiegowatyGuziec napisał(a):
(07-11-2019, 21:30)aa2953b4 napisał(a): Obecnie aby się nauczyć, a może później zrobię z tego większy projekt. No i zamiast kupować czytnik kart będę go miał z tego co już mam czyli ograniczę koszta. Chyba, że trzeba dokupić jakiś shield.
Kup pan czytnik z hubem USB za 5zl na Alliexrpress i tyle.
To co ty chcesz zrobić nie będzie ani wydajne, ani małe, i do tego bezuzyteczne.
No to wyobraź sobie projekt Arduino, który czyta skrypty z karty SD i według nich wrgany sketch działa na płytce, ale wszystko chcę zamknąć w środku i już nie rozkręcać by nie przekładać karty do wgrywania nowych skryptów na płytkę, a robić to przez Arduino po przez podpięcie do komputera. Tak aby użytkownik mojego urządzenia w prosty sposób mógł to też zrobić sam(Przy pomocy odpowiedniego oprogramowania). Jaki cel by nie był chciałem wiedzieć jak się to robi i znalazłem już chyba konkretną odpowiedź. Trzeba posiadać shield host usb.  Moje pytanie do zaznajomionych w temacie jest następujące: Jaki shield polecacie? Może da się coś takiego w dość przystępny sposób samemu zbudować?

PS. Specyfikacja projektu jest jaka jest i muszę go wykonać w ten sposób. Nie zaoferuję klientowi aby do poważnego zlecenia dokupił hub USB.  Wink
 
Odpowiedź
#6
To tym bardziej nie na miejscu jest gotowy shield, Arduino I dodatki tego typu Wink


Ale jak już musisz, to ściągnij sobie Marlina dla drukarek 3D, tam masz kartę pamięci z której leci wydruk i na którą przez USB możesz wysłać pliki. Zaznaczę że 1MB leci bardzo, bardzo dlugo.
 
Odpowiedź
#7
Tylko nie wiem czy się da w taki sposób że na USB będziesz miał program który uruchomi się na Arduino. Wg mnie musiałbyś napisać najpierw jakiś swój kompilator albo coś i dopiero w nim programować i ten program mieć na karcie. Programowanie przez ide flashuje Arduino a ty chcesz na Arduino mieć bootloader a program na sd

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#8
Ps. Bez problemu na jakimś raspberry ogarniesz

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#9
(07-11-2019, 23:05)aa2953b4 napisał(a): Jaki shield polecacie? Może da się coś takiego w dość przystępny sposób samemu zbudować?
Te dp Arduino na CHxxx są drogie. Użyj VNC-2 będziesz miał 2 USB każde z nich może być hostem lub device. Komunikacja z uC po SPI. I2C, UART, równolegle i co tam jeszcze wymyślisz o ile pinów nie zabraknie.
 
Odpowiedź
#10
Cytat:Tylko nie wiem czy się da w taki sposób że na USB będziesz miał program który uruchomi się na Arduino

Program na Arduino będzie wgrany od samego początku, a skrypty to zmienne kierujące nim i jego zachowaniem. Czyli proste komendy. 

Dzięki wszystkim za porady!  Raspberry to też faktycznie jakaś opcja. Przemyślę to wszystko.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości