• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIM800L i NANO czujnik zalania. Jak odliczyć czas 30 dni?
#21
Restart działa świetnie. System startuje od nowa po zadanym czasie. Ustawiłem 10 min i idealnie wysyłał smsa testowego co do minuty. Zobaczymy jak będzie po 28 dniach  Wink  
Miałbym prośbę. Można jeszcze jakoś zoptymalizować ten kod? Byłbym wdzięczny za poprawki.
Dzięki za pomoc
 
Odpowiedź
#22
Teraz sprawdź w praktyce czy wszystko hula. Zamocz czujnik wyłącz napięcie ponownie włącz, sprawdź czy działa we wszystkich możliwych scenariuszach. W kodzie można usunąć zmienne unsigned long i zamiast tak:
aktualnyCzas = millis();
if (aktualnyCzas >= 2629743830UL) {
resetFunc (); // Restart układu
}

zrobić tak:
if (millis() >= 2629743830UL) {
resetFunc (); // Restart układu
}
ale to nic nie zmieni w działaniu układu.
 
Odpowiedź
#23
(29-02-2020, 11:21)elvis napisał(a): 2) potrzebujesz wysyłać sms raz w miesiącu, ale jeśli wyślesz dwa to też się nic nie stanie - więc najprościej odliczyć ok 30 dni za pomocą millis i wysłać sms-a
3) natomiast użycie 4 bajtów to najmniejszy problem.
To mówiłem ja "Jarząbek".
Chyba nie czytasz tego co piszesz tódziesz nie pamiętasz jak innych piętnujesz za podobne wykroczenia. 
Jesteś nr 2, który będzie sławny, zaraz po @tmf. Nakład łącznie 45k szt wiec wiele osób przeczyta, niestety, arduinowcy nie czytają  wiec nadal będziesz "ku chwale" ale ja będe miał się do czego odnosić. Nie czytasz czasopism AVT więc nie będziesz wiedział dlaczego się z Ciebie" nabijają"! Może zaczniesz czytać? Jak @tmf?
Nie dałem mu rady na forum ale wpływów w AVT nie ma tak jaki inni "malutcy" ludziki :-)
Kod z delay to nie kod, to DEMO!
Możliwości sprzętowe uC trzeba wykorzystywać a nie /machać/. GPIO!
Jestem a usilnie chcę być amatorem to dwie różne rzeczy.

http://er-mik.prv.pl/projekty edw.php 
http://er-mik.prv.pl/projekty_avt.php
 
Odpowiedź
#24
@MERASerwis prywatne wycieczki nic nie wnoszą do dyskusji. Jak masz coś do elvisa to możesz zawsze na priw a nie na forum. Pokory pokory i jeszcze raz pokory. Tak dobrze szło Ci pod nowym nikiem i nie wytrzymałeś.
 
Odpowiedź
#25
Wizja sławy brzmi wspaniale, ale może wyjaśnisz co dokładniej masz na myśli? Problemem jest zużycie 4 bajtów pamięci, czy wysyłanie smsów co 28, albo 30 dni?
 
Odpowiedź
#26
(29-02-2020, 18:26)Agregacik napisał(a): Teraz sprawdź w praktyce czy wszystko hula. Zamocz czujnik wyłącz napięcie ponownie włącz, sprawdź czy działa we wszystkich możliwych scenariuszach. W kodzie można usunąć zmienne unsigned long i zamiast tak:
aktualnyCzas = millis();
  if (aktualnyCzas >= 2629743830UL) { 
resetFunc (); // Restart układu
}

zrobić tak:
if (millis() >= 2629743830UL) { 
resetFunc (); // Restart układu
}
ale to nic nie zmieni w działaniu układu.
Dzięki za podpowiedź. Nic nie zmieni ale wygląda lepiej i prościej. To też czegoś mnie uczy. Takich ludzi doceniam. Potrafią docenić maluczkich i nie mają ich niewiedze za coś złego. Dzięki i pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#27
(29-02-2020, 20:06)MERASerwis napisał(a):
(29-02-2020, 11:21)elvis napisał(a): 2) potrzebujesz wysyłać sms raz w miesiącu, ale jeśli wyślesz dwa to też się nic nie stanie - więc najprościej odliczyć ok 30 dni za pomocą millis i wysłać sms-a
3) natomiast użycie 4 bajtów to najmniejszy problem.
To mówiłem ja "Jarząbek".
Chyba nie czytasz tego co piszesz tódziesz nie pamiętasz jak innych piętnujesz za podobne wykroczenia. 
Jesteś nr 2, który będzie sławny, zaraz po @tmf. Nakład łącznie 45k szt wiec wiele osób przeczyta, niestety, arduinowcy nie czytają  wiec nadal będziesz "ku chwale" ale ja będe miał się do czego odnosić. Nie czytasz czasopism AVT więc nie będziesz wiedział dlaczego się z Ciebie" nabijają"!  Może zaczniesz czytać? Jak @tmf?
Nie dałem mu rady na forum ale wpływów w AVT nie ma tak jaki inni "malutcy" ludziki :-)
Mój problem i prośba o pomoc chyba takimi tekstami nie zostanie rozwiązana. Szkoda że to nie kilka wierszy skryptu.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości