• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SK6812 podłączenie - odległości między sekcjami
#1
Witam. 
Mam pytanko o sposób połączenia elektrycznie diod. Z góry przepraszam jeżeli to nie to miejsce do zadania tego pytania.

Chciałbym zainstalować oświetlenie podjazdu i bramy garażowej na diodach SK6812. Kwestię bramy już ogarnąłem. Moduł Arduino będzie przy profilu z diodami więc nie powinno być kłopotu. 

Nie wiem natomiast jak wybrnąć z podjazdem. Będą to profile alu zamontowane w kostce. 
Łącznie jest koło 18m więc jeden odcinek to byłaby przesada.
Chciałbym zainstalować kilka odcinków. Np. 1m lub 1.5m profilu z ledami, przerwa jakieś 2m i następny profil. Razem koło 6-7 profili z ledami. Tak jak na rysunku.

[Obrazek: deb68097ee52837cmed.jpg]
Zasilać planuję każdy odcinek z obu stron ale nie wiem co z przewodem sygnałowym. Pierwszy profil będzie oddalony od garażu (gdzie będzie Arduino) >2m co już jest problemem. Wyczytałem, że ta odległość nie powinna być większa niż 1m. To się da jeszcze rozwiązać. Zamontuję Arduino przy pierwszym profilu w jakieś hermetycznej puszce. 
Pytanie co z kolejnymi profilami. Czy 2m przewody łączące poszczególne odcinki diod nie spowodują problemów dla sygnału sterującego? Użyć grubszego przewodu 1.5-2.5mm2 ? Zmniejszyć przerwy między profilami do 1m np.? 

Z góry dziękuję za pomoc. Odpowiedzi lub nakierowanie na właściwe forum.
 
Odpowiedź
#2
Zły wybór paska, wybierz lepiej WS na 24V..... 5V to nieporozumienie w tym co chcesz robić...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#3
OK. Dziękuję za podpowiedz.
A co ze sterowaniem? Czy z takimi odległościami między poszczególnym sekcjami ma szanse to zadziałać?
 
Odpowiedź
#4
Różni ludzie różnie mówią, ale istnieje opinia, że odległość między paskami może wynosić do 3m. Przy większych odstępach stosuje się wzmacniacze.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości