• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dwa żyroskopy - kontrola położenia
#1
Witajcie,

Chciałbym zbudować układ dwóch żyroskopów prostopadle ustalonych względem siebie na osiach Z z możliwością ich obrotu na osi.

Efektem ma być możliwość określenia właśnie kąt obrotu na osi Z dla obu żyroskopów lub tylko dla jednego jeśli z nich.

W układzie na pierwszym miejscu jest precyzja a nie szybkość zmian

Wiem że to bardzo ogólne co napisałem powyżej ale mam nadzieję  że na tej podstawie da się stwierdzić czy taki układ ma sens.

pzdr
 
Odpowiedź
#2
Samym żyroskopem jako tako marne szanse , mierzą prędkość kątową a nie położenie . Użyj IMU 6050 albo jakiegoś lepszego, załatwi sprawę a i biblioteki masz gotowe do nich .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
zakupione:
miniIMU-9 v5 ze stajni pololu 2szt
A-Star 32U4 Micro też pololu

zamysł jest taki

mam lunetę obserwacyjną i chciałbym móc określać Pi x drzwi odległość do obserwowanych .... cycków Smile
luneta ma na korpusie pierścień regulacji ostrości na który chcę zamontować jeden moduł miniIMU, drugi ma trafić na sam korpus i być bazą do której porównywane jest położenie modułu na pierścieniu
zmiana położenia obu modułów przy zmianie "cycków" obserwowanych będzie jednakowa ale tylko moduł na pierścieniu będzie zmieniał pozycje względem "bazy" przy ostrzeniu

na chwilę obecną podłączony mam zestaw A-Star 32U4 Micro + miniIMU i próbuję obczaić co i jak z danymi jakie widzę na SerialMonitor

pytania sugestie porady mile widziane

pzdr
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości