• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WS2812B + enkoder do sterowania jasnością diód
#11
@Robson, w sumie to się obraziłem (jeśli to było do mnie) bo raczej pomyliłeś profile jeśli uważasz, że ja tu kogoś staram się zniechęcić do Arduino.
JASNOSC++; nie zadziała dopóki nie uwzględni mojej propozycji w kodzie i nie będzie wiedział (np. z zaproponowanego kursu) czym się różni użycie #define od zwykłej zmiennej. W sumie nie będzie problemu, bo się nawet nie skompiluje.
Bez podstawowej wiedzy kolegi "pytacza" jakakolwiek pomoc nie będąca napisaniem pełnego działającego kodu gotowego do wgrania jest dla "pytacza" bezużyteczna. Z kolei kolega przemek_t24 się przyznał, że nie jest "kompletnym tumanem", więc założyłem, że zainstalować bibliotekę i skorzystać z kursu umie.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#12
W pełni zgadzam się z @kaczakat. Jak @Robson, chce dawać gotowce nich daje, jego sprawa, z tym, ze w ten sposób niczego nie nauczy a ponadto, niedługo, jedyne co będzie robił, to pisał kody początkującym.

Młodzież tak już ma, że nie ce się uczyć, chce gotowców. Praca magisterska - po co pisać, można kupić. Ciekawe, czy taka osoba, w pracy też będzie zlecać wykonanie swojej pracy za wynagrodzenie? Jeśli tak, to czy długo będzie się to udawało? Niedługo, pojawią się posty, czy ktoś napisze prost z prośbą o napisanie mi gotowca, bo ja nie potrafię (w domyśle, nie chce mi się).

Osoby promujące Arduino namieszały ludziom w głowach jaki to proste. Początkujący, NIE ZNAJĄC PODSTAW, ani programowania, ani elektroniki, bez wymaganego sprzętu, próbują w kodzie wprowadzać zmiany metodą prób i błędów. Konstrukcje:
Kod:
zmienna1= analogRead(xx);
zmienna2 = digitalRead(zmienna 1);
i podobne bohomazy zdarzają się bardzo często. Problemu by nie było, gdyby początkujący, zapoznał się z kursem Arduino.

Może warto by, zrobić obowiązkowy test,zanim nowo zarejestrowany, będzie mógł założyć nowy temat?
Parę pytań o C, budowę uC, elektronikę? Dzięki temu uniknie się wypowiedzi podobnych do (autentyczna dotycząca pomiaru napięcia i wydajności prądowej użytego zasilacza): "Amperów nie potrafię zmierzyć, bo gdy podłączę sondy miernika do wyjścia zasilacza,to on się wyłącza".
Pomiar miernikiem napięć na pracującej magistrali to już norma https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3518000.html. Ręce opadają. Jak napięcia są "dziwne" to trzeba użyć oscyloskopu. O sensie pomiaru napięć na pracującej I2C, SPI, JTAG itp nie wspomnę tak jak o tym, że można się dziwić "gdy wyłączę JTAG to debuger wyłącza się". iedys myślałem, że tylko w kawale, możliwe jest zdziwienie bacy gdy spadł po przecięciu gałęzi, na której siedział.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości