• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyświetlacz OLED 128x32 i GY-521 MPU-6050
#2
Jak adresy są różne to problem jest gdzie indziej. Używasz millis by określić czas delay- majstersztyk. Najprościej to poszukać innej biblioteki, można też ustawić szybkość I2C na 100kHz, ekran wymaga dużej szybkości i pewnie Adafruit ustawia na 400, możesz też zamienić kolejność inicjacji tych bibliotek, jak urządzenie pracuje na 400 to i na 100 poleci, tylko wolniej, ale jak dla drugiego limit jest 100 to może być problem. Jak wyświetlasz dane na Oled to nic nie przeszkadza by dalej je wypluwać na UART, będziesz wiedział czy program stoi, czy tylko nie widzisz efektów jego działania na oled.
Sprawdź też, czy jak masz podłączone wszystko to poszczególne programy działają, może podłączając dwa urządzenia już pojawia się problem. Magistrala I2C wymaga podciągnięcia rezystorami do Vcc, arduinowe maduły mają wbudowane rezysotory, jak będzie ich więcej włączonych równolegle to też w końcu będzie źle.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wyświetlacz OLED 128x32 i GY-521 MPU-6050 - przez kaczakat - 02-01-2025, 17:14

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości