• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie silników krokowych
#1
Witam,

Do Arduino Mega mam wpięte 3 silniki krokowe. Zasilanie przechodzi przez Arduino.
Do tego wpięte są również czujniki krańcowe. Gdy silniki pobierają prąd, diody na krańcówkach i sterownikach silników krokowych ciemnieją i jaśnieją (w zależności od ruchów silników). Podejrzewam, że mam za słaby zasilacz i silniki "zjadają" większość wpuszczanego prądu. Nie mam wiedzy jak w miarę optymalnie rozwiązać ten problem. Podejrzewam, że powinienem zasilać silniki niezależnie od pozostałych elementów. Jak to zrobić z jednego zasilacza? Czy są takie urządzenia, które rozdzielają prąd na dwa strumienie i na jednym dadzą 5V dla płyty Arduino, a na drugim pozostałą resztę?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 
Odpowiedź
#2
jakie masz silniki uni czy bi polarne
czy silnik masz bezpośrednio pod wyjścia megi
po trzecie podaj schemat jak masz podłączone trochę więcej informacji poproszę
 
Odpowiedź
#3
Silniki na osi XY: (42BHH52-150A) 4.5V, 1.5A
Silnik na ozi Z: bipolarny (JK42HS48-1684 ) 2.8V, 1.68A
Moduły sterowania silnikami: L298N
Zasilacz: 12V, 1500mA

Nie mam gotowego schematu. Silniki zasilane są przez VIN, oczywiście za pośrednictwem modułów sterowania.
 
Odpowiedź
#4
bipolar przez l298n to masz w początku ale ten 1 to podejrzewam ze uni i on musi mieć mostek h
zasilacz masz wystarczający te silniki biorą dużo ale 1,5A myślę ze nie biorą
 
Odpowiedź
#5
Jeżeli pisze na silniku krokowym że ma pobór 1,5A to znaczy że tyle ma i ten zasilacz powinien mieć z naddatkiem około 5 A dla 3 silników naraz . Niestety specyfika silnika krokowego już taka jest , im wolniej tym mocniejszy i więcej prądu żre im szybciej tym słabszy i mniejszy prąd . W zamian daje precyzję i żywotność której inne rozwiązania nie będą w stanie osiągnąć przy tych samych kosztach .

odsyłam do źródeł

http://silniki-krokowe.com.pl/informacje...ialania-2/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_krokowy
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#6
a zle odczytalem tam pisze ze ten silnik ma 1.5a to faktycznie 5A o minimum dla 3 silnikow sorki za wprowadzenie w bład
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości