• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmienne na bluetooth
#1
Cześć, bawię sie z modułem bt z arduino i aplikacja roboremo i chce wysyłać zmienne z arduino z bt na telefon i teraz pytanie jak to zapisać, mianowicie mam kod

if(Serial.available() >0){
char ch = Serial.read();
Serial1.println("screen ch\n") ;
}
Ma to czytać co pisze na serial porcie i wysyłać przez bt do aplikacji roboremo na telefon w ostatniej linijce screen to element aplikacji (id) a ch to miala być moja zmienna lecz wyświetla mi tylko samo ch nie koniecznie musi być to ciąg znaków bo docelowo różne wartość też chcę wysyłać lecz sa to Zmienne, problem w tym ze cala komenda musi być wysyłana w jednej linii jako jeden tekst w jednym nawiasie i nie mogę sobie poradzić jak ująć tą zmienna zamiast zwykłego stałego tekstu. Próbowałem jescze tak "screen" + ch + "\n" lecz wyskakiwał blad o nieprawidłowych operandach. Jak to poprawnie zapisać?
 
Odpowiedź
#2
if(Serial.available() >0){
Serial.print("screen");
While(Serial.available() >0){
char ch = Serial.read();
Serial1.print(ch) ;
}
Serial.Print(/n);
}


Ale to i tak zły pomysł bo jest funkcja blokująca, powinieneś określić ciąg znaków początek i koniec by nie blokować, bo może odczytywać szybciej niż nadaje i pojawi się problem..
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości