• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino zabezpieczenie pompy przed zbyt częstym włączaniem się.
#18
(07-02-2018, 11:38)Amartor napisał(a): Podążając przedstawionym przez Ciebie tokiem projektowania chyba najważniejszym aspektem funkcjonalności mojego projektu jest zapobieganie zbyt częstemu załączaniu pompy
To nie ja, ale Ty tak napisałeś Smile Po to, zresztą, budujesz ten układ, prawda? Wszystkie pozostałe funkcjonalności są tylko dodatkiem, który ma Ci ułatwić diagnostykę, dać dodatkowe informacje itp.

Cytat:można by historię zużycia energii gdzieś zapisywać w historii pracy pompy - wtedy można by się do danych historycznych odnieść, a może to już przesada? i wystarczy zapamiętać jakie jest zużycie przy pierwszym starcie systemu: mimo to jak możesz to coś zaproponuj.
Możesz stworzyć sobie jakiś serwer z bazą mySQL, do której będziesz zapisywał te informacje. Wtedy dostęp do nich będziesz miał, za pomocą interfejsu www, z każdego komputera w domu (lub, jeśli upublicznisz serwer, nawet z Jamajki Smile).
Możesz też zapisywać te dane na karcie SD. Wtedy nie będziesz miał komunikacji, a wszystko to będziesz mógł wyświetlać na wyświetlaczu.

Cytat:jak to upakować od strony projektowej. Ciężko znaleźć jakąś obudowę.
Może coś zaproponujecie.
Hurtownia elektryczna. Tam mają tego zatrzęsienie, jeśli Ci na tym zależy, to IP44, IP67... w zależności od tego co chcesz.

Moim jednak zdaniem, jeśli zależy Ci na tej pompie, na początku zbuduj najprostszy projekt, o którym wspominałem od początku (oraz o którym pisał kaczakat), a potem, kiedy już wszystko będzie działać, rozbudowuj go o kolejne moduły. Jeśli chcesz, kup sobie od razu większą obudowę i zaplanuj rozmieszczenie elementów wewnątrz.
Jeśli mogę coś zaproponować, rozważ połączenia lutowane między modułami. Wtykane kabelki są fajne, ale tylko do celów testowych. W ostatecznej wersji powinno to już być zrobione na stałe, jeśli ma Ci służyć.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Arduino zabezpieczenie pompy przed zbyt częstym włączaniem się. - przez krn78 - 08-02-2018, 10:44

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości