• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotopułapka do lustrzanki DSLR oparta na AIR i arduino [SOLVED]
#10
(26-11-2019, 16:42)fro napisał(a): Wielkie dzięki @Agregacik. Myślę, że nie jesteś jeleniem Wink Wypróbuję na pewno. Sorry za lamerskie pytanie: powiedz mi jeszcze jak mam wpiąć ten dodatkowy transoptor?  Shy Widzę po kodzie, że do wyjścia cyfrowego 3 ale czy mógłbyś mi to opisać lub rozrysować? Ma to być analogicznie do tego z rysunku dołączonego przeze mnie? Z wyjścia cyfrowego 3 przez rezystor do pierwszego pina na transoptorze? Do drugiego pina ground (minus)? Na pinie 5 wyjście na autofokus, a na szóstym ground. Wtedy ground z obu transoptorów połączyć ze sobą, czy dać tylko z jednego?
Podłącz tak jak piszesz. Wejście na transoptor z pinu 3 przez rezystor i masa (minus) a na wyjściu ground połącz razem. Nie wiem jaki czas jest potrzebny pomiędzy autofocusem a migawką. W kodzie jest 200ms. Możesz to zmienić jak będzie potrzeba. Widzę, że wykonują się 3 zdjęcia z odstępem około 1 sekundy, czy tak ma być?
 
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Fotopułapka do lustrzanki DSLR oparta na AIR (active infrared beam) i arduino - przez Agregacik - 26-11-2019, 19:36

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości