• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Próba podjęcia rękawicy ze spółdzielnią mieszkaniową
#10
Generalnie masz pomysł fajny ale niestety... Na dopłaty związane z centralnym ogrzewaniem składa się dosyć sporo innych opłat . Są to opłaty związane ze stratą przesyłową oraz opłaty z tytułu niezapłaconych rachunków np. za ogrzewanie nie zapłacone przez innych lokatorów w twoim bloku , straty ciepła na niedocieplonych węzłach ciepłowniczych w piwnicach kaloryfery na klatkach schodowych ( przy otwartych oknach na klatce słychać jak złotówki ci parują z portfela ). Z tąd możesz mieć niebotyczne kwoty dopłaty za ogrzewanie . Niestety walka z dostawcą ciepła jest jak walka z wiatrakami możesz do nich pisać pokazywać ale to nic nie da chyba że masz znajomych w firmie która zajmuje się pomiarami i ma jakiś wpływ na zarząd zakładu ciepłowniczego lub właściciela budynku . Dobrym nawykiem jest uszczelnienie klatki schodowej ( demontaż grzejników ) i uszczelnienie okien w piwnicy , sprawdzenie i uszczelnienie kanałów technicznych ( pionów ) , pilnowanie sąsiadów aby się do tego stosowali , sprawdzenie kto nie płaci i rozwiązanie tego . Sam miałem dopłaty 800-1200 zł jeszcze przed ociepleniem budynku po zastosowaniu tego co opisałem łącznie z pozbyciem się 4 niepłacących sąsiadów , miałem nadpłatę 200 zł więc jest o co powalczyć .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Próba podjęcia rękawicy ze spółdzielnią mieszkaniową - przez JasQ - 15-11-2017, 17:56

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości