• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykorzystanie kabla zasilającego 12V do transmisji ?
#12
(21-01-2019, 16:20)kaczakat napisał(a): gdybym miał to wymyślić to musiałby to być jako składanie dwóch napięć, nadajnik dodaje np. 2V do stałego sygnału 12V, a odbiornik z powrotem odcina 12V i mierzy poziom 0-2V jako 0 i 1
W teorii brzmi fajnie w praktyce nie zadziała. Jeśli już wynajdować koło na nowo, to na napięcie zasilania podać sygnał modulowany. Tak działa zasilanie i transmisja sygnałów we wzmacniaczach antenowych.

(21-01-2019, 16:20)kaczakat napisał(a): Przeglądałem jednak DCC na Allegro i w sklepach modelarskich. Ceny kosmiczne, jak nie masz 20 tysięcy na hobby to umiejętność programowania i lutowania układów sporo pomoże - centralki po kilkanaście setek, pojedyncze moduły od 100-500zł.
Można zrobić samemu, koszt 5..10 razy mniejszy.
Centralkę, która kosztuje 2000zł można zrobić za kilka stówek. Dekoder był sprzedawany w AVT za ok 50zł. Cen innych modułów nie pamiętam.

(21-01-2019, 16:20)kaczakat napisał(a): takie do działania na attiny85 (pewnie super dla odbiornika)
Nie za bardzo. Nadaje to się tylko do dekoderów funkcji, jak trakcja to tylko jedno wyjście funkcyjne, chyba, że zrezygnuje się z kompensacji prędkości w zależności od napięcia na torowisku a jest to potrzebne z kilku powodów. System ABC czy HLU, spadki napięcia na torach, wahania napięcia zasilacza, czy w przypadku kilku boosterów, różne napięcia na nich.

(21-01-2019, 16:20)kaczakat napisał(a): Jak chcesz skorzystać z AVR C i projektów RMIKEU (czyli nasz forumowy pan ES2) to pogadaj czy udostępnia schematy, źródła/wsady,
Wszystko jest dostępne na serwerach AVT, powinno być na http://kolejki.prv.pl/ jak nie to wystarczy napisać na es2@ep.com.pl

(21-01-2019, 16:20)kaczakat napisał(a): bo stronka ma swoje lata, wygląda na porzuconą
Bo czasowo tematem się nie zajmuję, nie ma zainteresowania a ja mam inne wydatki niż zabawa.

(21-01-2019, 16:20)kaczakat napisał(a):  i sporo tam nie działa.
Konkrety proszę. Jakoś u mnie wszystko działa od centralki, przez dekodery, sygnalizację świetlną, sterowanie zaporami, oświetlenie budynków przez obsługę wszystkiego z przeglądarki.
Faktem natomiast jet to, że wielu modelarzy nie potrafi lutować, nie potrafi poprawnie wgrać programu czy ustawić fuses.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wykorzystanie kabla zasilającego 12V do transmisji ? - przez es2 - 21-01-2019, 17:18

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości