• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino
#18
Znalazłem na innej aukcji na aliexpressie ten sam skaner tylko w wersji nie 3.3V a 5V. Na internecie wyczytałem, że dla pinu 5V przy zasilaniu z USB maksymalne natężenie to 400mA i jeszcze więcej jak wykorzystam zasilacz + gniazdo w arduino. Jest to prawda? W takim wypadku kupiłbym ten 5V. Tyczy się to arduino uno R3. Można zastosować tą zasadę do każdego, czy tylko do uno R3?

Mam jeszcze jedno pytanie - na tej aukcji z 5V znalazłem minimalnie inną tabelkę opisującą piny niż przy tym 3.3V. https://imgur.com/a/QmOs9uZ
Pin 1 - muszę dać na początku tam stan niski w celu uruchomienia urządzenia
Pin 12 - muszę dać tam stan niski żeby wzbudzić skanowanie

Z tego co wyczytałem biorę dowolny wolny pin cyfrowy. Podpinam tutaj np. pin 1 i w arduino najpierw definiuje ten pin arduino jako wyjście i potem digitalWrite(10, LOW) i w tym momencie z pinu 10 arduino idzie stan niski na pin 1 i urządzenie się uruchamia. Dobrze to zrozumiałem? Na pinie 12 skanera zrobię pętlę która będzie po zczytaniu kodu wracała do początku i automatycznie wzbudzała odczyt - chcę odczyt ciągły a nie wzbudzany.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - przez Verdis98 - 15-05-2019, 22:32

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości