• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino
#20
Tylko w pierwszym prototypie musiałbym to podłączyć pod 2 porty usb w komputerze bo na początku chce to rozgryźć przesyłając kod poprzez usb i wyświetlając po prostu na komputerze. Potem chce dołożyć wifi i wysyłać to przez router na serwer - znalazłem już kod który wysyła odebrane dane przez wifi na SQL wiec mam się czym podeprzeć. Arduino ma inne ograniczenie - zdaje mi się ze ten bezpiecznik jest po to, żeby nie spalić usb w komputerze. Usb 2.0 może dostarczyć max 500mA a 3.0 900mA. Teoretycznie komputer powinien się spostrzec ze urządzenie chce za dużo prądu i odciąć je ale na płycie głównej jest tez bezpiecznik - takie podwójne zabezpieczenie. Ogólnie urządzenie w finalnej formie ma być jak najprostsze do obsługi - wpinam do gniazdka i nie martwię się o nic Smile Teoretycznie takie coś daje właśnie podłączenie 9V do gniazdka w Arduino i nie powinno być problemu Smile Chyba wszystko zamówię, lecz Arduino z polski i już się pobawię żeby wprawić się w programowanie. Na codzień w pracy zarządzam bazami danych wiec jak urządzenie zadziała to już będzie sama przyjemność Big Grin Dzięki za rady Big Grin
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - przez Verdis98 - 16-05-2019, 07:16

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości