• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESP8266 odczyt bufora serial.
#11
Jak bym potrafił to bym nie pytał Wink stanąłem w martwym punkcie bo buduje sobie połączenie

wyświetlacz- esp8266-wifi-esp32

wyświetlacz po utar wysyła rozkazy i musi trafić do esp8266 i esp32 one wykonują pewny kod i wysyłają z powrotem dane które będą wyświetlane.
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#12
Przekombinowałeś. Po co ESP8266 i ESP32? Nie może tego zrobić ESP32?
 
Odpowiedź
#13
między esp -esp będzie ściana i odległość 6metrów po drugie wyświetlacz będzie malutki tylko 2,4cal po trzecie kabelki kabelki myślałem że rozwiąże to po wifi.
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#14
(09-12-2018, 20:18)Jarewa0606 napisał(a): między esp -esp będzie ściana i odległość 6metrów   po drugie wyświetlacz będzie malutki tylko 2,4cal  po trzecie kabelki kabelki myślałem że rozwiąże to po wifi.
Teraz rozumie. Napisz jeszcze gdzie w tym wszystkim serial i dlaczego trzeba z niego czytać dwa razy to samo?
 
Odpowiedź
#15
Photo 
Wyświetlacz komunikuje się po utar  mam ustawione w timerze że wysyła ciąg znaków która strona  co jakiś czas ms to idzie ustawić. Kiedy wyśle te dane która strona jest załadowana to esp bo jest z nim podłączony wykonuje pewny kod jak wyżej i wysyła do wyświetlacza dane co ma wyświetlać.  Na zdjęciu dane dolny prawy róg lewa strona rozkazy wysyłane prawa strona dane odbierane.

Po co ma czytać dwa razy to samo? bo miały być dwa ESP  ten pierwszy co jest połączony kabelkiem i ten co będzie po wifi musi dostać rozkazy z tego lewego okienka by wykonywał pewny kod.  Z początku myślałem że mój kod zadziała czyli jeżeli wyświetlacz wyśle rozkazy to odczyta esp8266 i będe mógł dodatkowo wysłać po wifi dla drugiego esp32. 

Niestety po testach jeżeli odczytam pierw serial dla połączenia wifi i wyślę nie wykona się polecenie nextLoop a tym samym kod który napisałem do wyświetlania danych z czujników nie działa bo serial bufor jest pusty i brak rozkazów. Gdy nextLoop dam jako pierwsze to znowu rozkazy nie wyśle przez wifi bo serial bufor jest pusty.

Jeszcze tak pomyślałem czy jest sens przerabiać,  rozkazy min co 50ms a ja i tak wysyłam co 2000ms lub 200ms. by funkcja odczytu podzielić raz esp8266 drugi raz wifi i jak to zrobić.


Załączone pliki Miniatury
   
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#16
Najprościej, jak pisał @kaczakat, wczytaj dane do bufora a z niego do wyświetlacza i drugiego ESP. ESP to nie UNO, ram ma sporo, więc nie problem zrobić duży bufor.
 
Odpowiedź
#17
Panowie bo z tym sobie poradziłem inaczej Smile  skoro jest funkcja callback w esp 12E to ją wykorzystałem i zamias dane do wyświetlacza to powędruje paczka UDP  tylko mam z tym następny problem esp32 źle odczytuje UDP 

(kiedy naprawią te forum?)


W pliku callback.txt mam krótki kod na esp12E jak wysyłam teraz przez udp to co wyświetlacz wysyła. Tu niby wszystko działa jak powinno bo telefonem i aplikacją udp monitor odbieram tak jak na zdjęciu udp telefon.jpg. Niby ok. 

Na esp32 mam kod (dałem kawałek) do odczytu, plik tekstowy esp32odczytUDP.txt i tu podejrzewam jest błąd tylko jaki?? 

(dla testu zamiast odczyt UDP i zapis na serial2 dałem na serial i kabelkiem podłaczyłęm do portu serial2 TX-RX )


Zdjęcie wys-esp12e-esp32-esp12e-wys.jpg  droga zaczyna się od wyświetlacza wysyła dane na esp12E/esp12E wysyła UDP do esp32/ esp32 drukuje odczytane dane UDP do portu szeregowego Serial/ serial_TX połączony kabelkiem z serial2_RX/ w nim zawarty kod odczytuje dane z portu szeregowego serial2 i wysyła UDP do esp12E/  esp12E odczytuje udp i wysyła do wyświetlacza przez port szeregowy. 

NIby to trochę działa ale gdzie się zgubiły po drodze "00 00 FF FF FF"  Huh Huh


Zdjęcie wysw.jpg  pokazuje podgląd danych co wyświetlacz wysyła

Zdjęcie udp-rs esp32.jpg pokazuje podgląd co esp32 zapisuje do portu szeregowego po odczycie UDP.


Załączone pliki Miniatury
                   

.txt   callback.txt (Rozmiar: 290 bajtów / Pobrań: 3)
.txt   esp32odczytUDP.txt (Rozmiar: 226 bajtów / Pobrań: 1)
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#18
Gubisz "00 00 FF FF FF" bo gdzieś użyłeś funkcji operujących na stringach..
 
Odpowiedź
#19
gdzie? czy gdzieś?
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#20
Naturalnie gdzieś, jakaś funkcja.
Aby potwierdzić moją teorię, wyślij ciąg, w którym zero będzie na końcu. Jeśli wtedy przejdą wszystkie znaki do kodu zero to musisz szukać gdzie jest operacja na stringu.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości