• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlecę napisanie programu
#1
Witam , 
Program ma sterować pracą dwóch przekaźników (przekaźniki odpowiadają za obroty silnika lewe-prawe, dla zobrazowania lepszego odpowiada to za ruch  góra-dół ) Danymi wejściowymi są sygnały z enkodera. Zakres impulsów mieści się w stałym przedziale ( ruch na odcinku 1 m , który jest odczytywany przez enkoder) Program ma ustawić enkoder w wyznaczonym punkcie. Tzn po wprowadzaniu wartości np 50 ma tak sterować przekaźnikami żeby enkoder dojechał do połowy sali i się zatrzymał - analogicznie dla innych punktów. Sterowanie, wyświetlanie aktualnej pozycji  i wprowadzanie wartości punktu za pomocą aplikacji na systemie android. Jeśli jest (nie chcę nikomu umniejszać) "gotowe" rozwiązanie , które trzeba dostosować, także jestem zainteresowany.
 
Odpowiedź
#2
Jeśli ma być dobry 3-5 tysięcy, jak "na sztukę" 3-5 stówek + sprzęt naturalnie na normalny, tani uC np STM32. Na AVR cena + 100%, z bibliotekami arduino + 200%.
 
Odpowiedź
#3
Szanowny Panie, interesuje mnie profesjonalista, osoba która jest w stanie to wykonać. Ktoś kto ma blade pojęcie w temacie i szuka sponsora dla swojej edukacji, zupełnie odpada, szkoda mi czasu na konwersacje. Niech wraca do nauki jeśli ma zamiar zarobkowo świadczyć usługi. Jest to zabawne i zarazem żenujące zamieszczanie urojonych fantazji, a wręcz imputowanie sugestii. Jeżeli Pan niefortunnie ubrał w słowa swoją wypowiedź , zapraszam do złożenia konkretnej oferty. Zaznaczam że płacę za program, nie leczenie kompleksów i czyjąś edukację.
Są trzy podejścia.
Pierwsze ...,coś wiem, coś mi się wydaje resztę znajdę w internecie może dopytam , ale biorę zlecenia bo jestem "fachowiec" wyszło 60 godzin z czego realnego programowania 5, ale liczę 60
Drugie podejście... , coś wiem coś mi się wydaje sprawdzę doczytam ... umawiam się za program na tyle i tyle i zaznaczam ze potrwa to 3 tygodnie.
Trzecie. Znam się na tym, będę programował ok 5 godzin. Zrobię to w 2-3 dni za tyle i tyle .

Jak w każdej branży , są profesjonaliści i "paproki" , najgorszy "paprok" z aspiracjami na profesjonalistę.
 
Odpowiedź
#4
Jeśli to ma być profesjonalna robota, to dlaczego zlecenie profesjonalne nie jest?
- Mam odgadnąć co to za enkoder? Jest co najmniej kilkanaście rodzajów!
- Jak maja być wprowadzanie informacje? Klawiatura? Ekran dotykowy? Są jeszcze dziesiątki innych sposobów!
- Jaki wyświetlacz? Alfanumeryczny? graficzny? Mono? Kolor? Rozdzielczość? Kąt obserwacji? Warunki środowiskowe? Są setki typów!

Ze względu na nieprecyzyjne informacje dałem rozpiętość cenową 3..5 tysięcy ale przy specyficznych wymaganiach może to być 50 czy 500 tysięcy.
Jeśli zlecający nie potrafi określić co chce kupić to nie ma możliwości określenia ceny!
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 2 gości