• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wahania odczytów napięcia z pinów analogowych.
#1
Witajcie wszyscy! Jako zielony w materii Arduino zapytuję, czy to normalne, że przy próbie mierzenia napięć pinami analogowymi, pojawiają się na nich jakieś błądzące tętnienia fałszujące odczyt? Zależy mi na precyzyjnym pomiarze napięć w trzech punktach pomiarowych umiejscowionych na bocznikach prądowych. Mój projekt ma mierzyć napięcia na dwóch bocznikach i wyliczać jaki prąd jest aktualnie dostarczany do szafy z akumulatorami, bądź jest z niej wydatkowany.
Mam w chwili obecnej takie małe urządzonko za 80 zł miernik prądu, ale on nie zbiera danych. A ja chciałbym dane z pomiarów zbierać i zbadać jak wygląda moje zapotrzebowanie na energię w poszczególnych miesiącach i jak się do ma do podaży energii z paneli słonecznych.

Przy pomocy Arduino próbowałem skonstruować taki trzypunktowy woltomierz, a program wyliczałby płynące prądy i archiwizowałby dane. Niestety odczyty są jak z kosmosu. Napięcie 0V jest tylko wtedy gdy zewrze się pin analogowy z masą. Gdy jest on do niczego nie podłączony odczyty wahają się to w górę to w dół. Prądy są stałe. NIe ma tam zasilania sieciowego i nie wiem co jest przyczyną tego szaleństwa. 

Na osłodę powiem wam, że jako zielony pomyślałem o tym, że to arduino jest niedoskonałe i podłączyłem Raspbery pi 3B+ z modułem ADS1115. Jest jednak to samo.

Niech ktoś mądry powie mi co się dzieje i pomoże zrobić z Arduino woltomierz, któremu można ufać.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
wahania odczytów napięcia z pinów analogowych. - przez tomek1966 - 02-09-2017, 19:11

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości