• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawianie daty na ds3231 RTC
#5
OK, jak masz RTC to po prostu wgrywa Ci ten czas z kompilacji, a potem po każdym resecie masz go wpisywanego na nowo do RTC z kodu procesora. Powinieneś RAZ wgrać szkic z ustawianiem czasu systemowego, natychmiast zakomentować linijki, które odpowiadają za ustawienie czasu i wgrać ponownie szkic (lub inny szkic, bez tego ustawiania, może za dużo przekopiowałeś z przykładowego szkicu z ustawianiem czasu, wybierz inny przykład, gdzie jest tylko odczytywany czas), teraz będzie czas tylko odczytywany. Wystarczy użyć innej biblioteki, wgrać przykład, ustawić czas z UART, potem czas będzie OK.
Ale oczywiście ustawianie czasu możesz sobie zrobić przez menu czy wysyłając UART.
PCF8583 jest fajny jak ktoś chce się nauczyć podstaw komunikacji I2C, zrobić swoje funkcje. Użyteczność jest taka sobie - nie ma kwarcu, baterii, wyboru źródła zasilania, to trzeba sobie zrobić samemu. Potem poczytać PDF, obczaić kodowanie BCD. Tak że edukacyjnie jak najbardziej, "arduinowo" wystarczy wgrać bibliotekę do precyzyjnego, gotowego modułu DS3231 z aku za 1$ i ma działać, lecimy dalej. Nie mam złych doświadczeń z DS, mam kilka modułów, różne konstrukcje (z pamięcią EEPROM i akumulatorem, takie ze zgrzaną baterią), różni sprzedawcy i wszystkie chodzą super dokładnie, mój laptop gubi więcej s w tydzień niż te DSy w rok.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Ustawianie daty na ds3231 RTC - przez Julek Rogalski - 19-01-2019, 00:45
RE: Ustawianie daty na ds3231 RTC - przez kaczakat - 19-01-2019, 15:04
RE: Ustawianie daty na ds3231 RTC - przez kaczakat - 19-01-2019, 23:49
RE: Ustawianie daty na ds3231 RTC - przez kaczakat - 20-01-2019, 12:09

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości