• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
Ja nie znam biblioteki GD23Z, ale jeśli chodzi o tą: https://github.com/lightcalamar/GD23Z , to radziłbym uważać - ostatni commit był półtora roku temu, istnieje duża szansa że biblioteka nie jest już rozwijana Sad

Mogę opisać co ja zrobiłem. Po pierwsze w EVE wybrałem mój układ, czyli FT800 oraz rozdzielczość ekranu 480x272.
Następnie dodałem polecenie "Load Image".
   
W parametrach po prawej odznaczyłem OPT_NODL i wpisałem nazwę pliku "test.jpg", ale nazwę można w dowolnym momencie zmienić. Nic w EVE nie konwertowałem.
Dodałem tylko polecenie rysowania bitmapy (w sumie dodałem to w kodzie, ale w EVE też powinno działać):
   
Teraz już można wygenerować kod, czyli z menu Export, opcja Arduino Project i VM800P43_50:
   
Kod do odczytu pliku z karty jest automatycznie generowany, a nazwa pliku to zwykły string:
   
Progam skopiowałem do Arduino IDE, dodałem brakujące typedef no i dalej bawiłem się kodem - nie lubię graficznych wynalazków w stylu EVE, czy CubeMX.
W każdym razie u mnie bez problemu wyświetla obrazki w 480x272 zapisane jako jpeg - tak jak nagrałem wczoraj na filmiku.
Same jpeg-i po prostu skalowałem do rozdzielczości ekranu za pomocą IrfanView i nagrywałem na karcie, niczego nie konwertowałem za pomocą EVE. Mniejsze obrazki też są wyświetlane poprawnie, jak np. logo arduinopolska ;-)
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez elvis - 19-12-2019, 12:56

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości