• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie zapychakiem
#1
Przede wszystkim chciałbym się przywitać z wszystkimi, jestem tu pierwszy raz i mówię Dzień Dobry. Zrobiłem swój pierwszy projekt na arduino i chciałbym go poddać ogólnej krytyce. Dopiero się uczę i zależy mi na uwagach doświadczonych kolegów. Projekt , który zrobiłem działa tak jak chcę (chyba Smile ) , zrobiłem sobie makietę działania. Prosiłbym o uwagi i może podpowiedź że coś można zrobić lepiej i prościej. Opis działania:
Jest to zapychak który co jakiś czas ustawiany ręcznie potencjometrem, ma wykonać ruch w dół, zatrzymać się na dolnym czujniku na chwilę 2-3 sek, zmienić kierunek i wrócić na górny czujnik do pozycji parkowania. Tam oczekuje na upłynięcie czasu przerwy i ponownie wykonać ruch w dół, zatrzymanie dla uspokojenia mechanizmu i powrócić na górę do parkingu i tak w kółko. Przed ruchem w dół uruchamia się sygnalizacja przedstartowa buczek, układ zatrzymuje się po naciśnięciu Guzika Stop, lub po zadziałaniu Termika. Po zaniku napięcia, lub zatrzymaniu należy raz nacisnąć Guzik Start i dalej układ pracuje jeż samodzielnie. nie krzyczcie za bardzo dopiero się uczę. Za wszelkie uwagi i sugestie będę wdzięczny. Nie udało mi się wstawić kodu kolorowego.
[code]// sterowanie z dwoma czujnikami i silnikiem dwukierunkowym
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Sterowanie zapychakiem - przez trebor - 16-02-2016, 07:15
RE: Sterowanie zapychakiem - przez wojtekizk - 16-02-2016, 07:49
RE: Sterowanie zapychakiem - przez wojtekizk - 16-02-2016, 08:20
RE: Sterowanie zapychakiem - przez trebor - 16-02-2016, 08:32
RE: Sterowanie zapychakiem - przez wojtekizk - 16-02-2016, 08:47
RE: Sterowanie zapychakiem - przez trebor - 16-02-2016, 09:00

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości