• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwsze spotkanie z arduino i pierwszy problem
#1
Cześć
na początku przyznam się nie hejtujcie mnie jestem laikiem. coś tam niby wiem z elektroniki lutować umiem, ale z programowaniem sobie nie radzę.
Mam taki problem postanowiłem sobie zrobić dolewkę do akwarium na podstawie poniższego przykładu:

https://www.hackster.io/blackpanda856/au...uno-fd902b

pomyślałem może spróbuje zrobić coś sam wszystko podane jak na tacy polutować i będzie działało Smile

niby wszystko połączyłem jak w schemacie kod wgrany do arduino nano częściowo działa. Jak by to laik nazwał lampki świecą, ale jednak finalnie nie działa.

Problem polega na tym, że kupiłem przypadkowo ekran lcd 16x2 LCD kaypad shield z przyciksami.

5V i masę podłączyłem zamiast do pina VSS i VDD do oznaczonego pinu pod ekranem przy przyciskach. jak tak mam podłączone to świeci podświetlenie przy podłączeniu do VSS i VDD nic się nie dzieje.
dodatkowo po podłączniu pina D3 (nano) do E w ekranie zgodnie ze schematem ekran gaśnie i widać tylko, że lekko mruga. Niestety jak bym nie podłączał to napisów żadnych nie widzę.
Nie mogę do końca dojść gdzie jest problem. Czy ktoś mądry by mi w tym pomógł.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
pierwsze spotkanie z arduino i pierwszy problem - przez rismk3 - 22-03-2024, 12:53

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości