• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Due- brak komunikacji z bossa/SAM-BA
#4
Jest to nieco porypane.
Na początek znajdź tego bosa u siebie. Włącz pełne komunikaty w ustawieniach Arduino i zlokalizuj gdzie jest pakiet zainstalowany, przy każdej kompilacji i wgrywaniu jest to w komunikatach wypluwanych poniżej okna szkicu.
U mnie np. jest to:
c:\Users\Admin\AppData\Local\Arduino15\packages\arduino\tools\bossac\1.7.0\, tu sobie skopiowałem plik 'BIN' wygenerowany w Arduino, wpisałem: 
bossac --port=COM88 -e -w -v -b  BlinkWithoutDelayDUE.ino.arduino_due_x.bin 
i efekt:
   
No ale nie od razu, podłączając pod różne porty DUE kabelek USB przedstawia się raz na COM3 (native), raz na COM27 (programming), czasami po programowaniu "native" zostaje port COM88. Tylko że i tak jest komunikat od bosa "no device found". Trzeba uruchomić w trybie programowania. Udało mi się to wciskając na płytce button ERASE, podłączenie zasilania, wciśnięcie reset i puszczenie przycisków. Został port COM88, odpalenie powyższej linijki dało wynik jak na obrazku.
Potem reset i program się uruchomił.

Edit:
A teraz sposób na użycie programming port. U mnie jest to port COM28, otwierasz monitor portu COM, wybierasz prędkość 1200 baud, każde otwarcie/zamknięcie z tą prędkością kasuje pamięć DUE.
Teraz wystarczy linijka:
bossac --port=COM28 -e -w -v -b BlinkWithoutDelayDUE.ino.arduino_due_x.bin
i efekt jak wcześniej. Po wciśnięciu reset ruszył nowy program.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Arduino Due- brak komunikacji z bossa/SAM-BA - przez kaczakat - 09-06-2019, 21:10

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości