• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebna optymalizacja kodu - program urósł za duży
#5
(02-01-2021, 12:02)Jarewa0606 napisał(a): To po co ci te "stringi" ?? one zżerają pamięć  nie lepiej operować na czasie  UNIX??  tylko liczbami i tylko tym..  Po c pobierać informacje miesiąca dnia roku jak to wszystko jest zapisane w jednej liczbie "UNIX" (brak tylko kalendarza ale to nie problem). Odpalić timer by  liczył czas unix  a tylko synchronizować 2 razy dziennie z RTC (a nawet i raz wystarczy)..
Cóż, napisałem że jestem początkującym, a nawet bardzo początkującym w tej dziedzinie. I pewnie masz rację z tymi wszystkimi "po co". Jednak ja to zrobiłem jak umiałem i w pewnym momencie napotkałem problem z którym sobie nie umiem poradzić. Znalazłem to forum i poprosiłem o pomoc/poradę. A otrzymuję nic nie wnoszącą krytykę, że mogłem to zrobić lepiej. Dziękuję za info, ale to to ja wiedziałem i bez tego posta.
Może znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomóc i poradzi co zmienić i jak, niestety ja już wbiłem się w pewne schematy w tym projekcie i choćbym siedział miesiąc to zapewne będę krążył w kółko.
Tak czy inaczej na innym forum poradzono mi by wszędzie gdzie drukuję jakieś teksty na port szeregowy czy wyświetlacz używać makra F() co powoduje przechowywanie tych danych w pamięci programu an nie w pamięci zmiennych, co rozwiązało problem na ten moment.
Wiem też że zamiast Zmiennych String mogę użyć char ale tu miałem jakieś problemy i nie wiedziałem jak to obejść, muszę się tego nauczyć.
A jeśli chodzi o czas w formacie UNIX to nie bardzo umiem wyciągnąć z tej liczby tylko datę bez godzin, i dlatego wyciągam z tego dzień, miesiąc, rok za pomocą dostępnych funkcji.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Potrzebna optymalizacja kodu - program urósł za duży - przez Marecki - 02-01-2021, 14:20

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości