• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z projektem wykrywacza metalu
#1

.txt   metal pomiar - 400.txt (Rozmiar: 3.23 KB / Pobrań: 1) Więc sytuacja wygląda tak:

Zrobiłem ten projekt na arduino uno i działa: https://www.instructables.com/Simple-Ard...-Detector/
ale chciałem dodać do niego również wyświetlacz Lcd 16x2. Udało się, ale wyświetlacz nie pokazuje odczytów od zera, tylko od około 490. Próbowałem to zmienić, robiąc z pomiaru na pinie A1 zmnienną i odejmując od wyświetlanej zmiennej 490, ale wyświetlacz zaczął pokazywać dziwne wyniki, chyba minimalne wartości po przecinku. Ale tu wchodzi kolejny problem, mianowicie kiedy przyłożę do cewki metalowy przedmiot wyniki nie zerują się Sad . W wersji programu bez odejmowana od zmiennej pomiar 490 wynik wraca do pierwotnej postaci po oddaleniu metalu od cewki.
Mam 14 lat i chodzę do 1 klasy technikum, kierunek mechatronika, projekt wykrywacza robię w ramach nauki na własną rękę, bo w szkole na razie prawo Ohma przerabiamy Wink .

Czy jest ktoś kto wie co zrobić, aby wartość pomiaru zerowała się i na początku była zerowa?

Mój program jest w załączniku.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Problem z projektem wykrywacza metalu - przez Bartek266 - 21-09-2021, 21:28

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości