• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino i nRF905 (moduł YJ-14005 868Mhz) komunikacja
#1
Witam wszystkich serdecznie,

Bardzo liczę na waszą pomoc – chciałbym uruchomić komunikację za pośrednictwem modułu YJ-14005 (oparty na chipie SI4463). Wiem już że komunikuje się za pomocą SPI i muszę podpiąć MISO, MOSI, SCLK, nSEL, GND, VCC. Poza tymi portami mam jeszcze dostępne GPIO3, GPIO1, NIRQ, SDN.

Wiem już, że:
- nSEL to Serial Interface Select Input - 0–VDD V digital input. This pin provides the Select/Enable function for the 4-line serial data bus.
- SDN to shutdown input pin (Zgodnie z specyfikacja do SI4463 - Shutdown Input Pin - 0–VDD V digital input. SDN should be = 0 in all modes except Shutdown mode. When SDN = 1, the chip will be completely shut down, and the contents of the registers will be lost),
- GPIO1 i GPIO3 to I/O Pins (General Purpose Digital I/O - May be configured through the registers to perform various functions including: Microcontroller Clock Output, FIFO status, POR, Wake-Up timer, Low Battery Detect, TRSW, AntDiversity control, etc.)
- NIRQ to General Microcontroller Interrupt Status Output - When the Si4463/61 exhibits any one of the interrupt events, the nIRQ pin will be set low = 0. The Microcontroller can then determine the state of the interrupt by reading the interrupt status. No external resistor pull-up is required, but it may be desirable if multiple interrupt lines are connected.- nie do końca to rozumiem.

Chciałbym skorzystać z przygotowanych bibliotek i znalazłem ich kilka na githubie:
theGanymedes -> si446x
tkrahn -> PecanPico
Shnae -> rf24_plus_softSPI
na airspayce -> mikem -> RadioHead -> RH_RF24_8
(przepraszam, nie mogę wstawić bezpośrednich linków)


Próbowałem się wzorować na tutorialu nRF905 (blog zakkemble tytuł: nrf905-avrarduino-librarydriver), ale nic mi z tego dobrego nie chce wyjść. Widziałem gotowe kody w tym dla bazy i nadajnika (np. z elektrody ) Ale gdzieś coś źle robię i nie mam odezwy od modułu.

Chciałbym skorzystać z funkcji wewnętrznych tego chipu tj. czujnika temperatury i czujnika niskiego napięcia baterii, funkcji sleep.

Czy bazując na poniższym schemacie podłączenia (autentyczny mój) mogę prosić o pomoc w napisaniu pierwszego programu do wysłania i odebrania danych z sprzężeniem zwrotnym z drugiej stacji z tym, że chciałbym przy tym wysłać dane z wewnętrznego czujnika temperatury i napięcia baterii.

   

Czy porty GPIO1 i GPIO3 mają służyć jako interfejs RX i TX ?


Próbowałem pytać na majsterkowo, ale tam nie dostałem odpowiedzi, może tutaj będą osoby, które mnie nakierują jak dalej działać - mam jakąś blokadę i pod złym kątem patrzę na realizację komunikacji.
 
Odpowiedź
#2
Nikt nic - chodzi o podpowiedź a nie koniecznie gotowe rozwiązanie - myślę, że zastosowanie tego modułu może być tak dobre jak esp8266 z tymże mamy do czynienia z niskonapięciowym urządzeniem i nie trzeba dodawać zewnętrznego czujnika temperatury, mniejsze zakłócenia w domu, a może większy zasięg.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości