• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czytnik RFID Jak wprowadzić w tryb sleep
#1
Sad 
Witam
Od jakiegoś czasu zacząłem z Arduino. Przerobiłem kursy forbot, książkę jakieś pojęcie już tam mam, ale ciągle się uczę.
Odpaliłem czytnik RFID MFRC522 wszystko działa ok Mam taką potrzebę żeby czytnik pracował na Aku tylko jak go zmusić do spania i po przyłożeniu karty żeby się wybudził. Mało informacji na ten temat znalazłem.
Czy ktoś pomoże?
 
Odpowiedź
#2
Samego czujnika nie uśpisz, bo jak nie działa to jak ma odczytać kartę? jedynie co to możesz uśpić uc czujnik ma pin IRQ podłączasz do uc na pin przerywania i go obudzi. A w uc tylko uruchomić przerwanie.
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#3
(08-03-2023, 15:14)Jarewa0606 napisał(a): Samego czujnika nie uśpisz, bo jak nie działa to jak ma odczytać kartę?  jedynie co to możesz uśpić  uc czujnik ma pin IRQ podłączasz do uc na pin przerywania i go obudzi.  A w uc tylko uruchomić przerwanie.
Oczywiście że uśpisz. Ja z tym tematem walczyłem chciałem zrobić czytnik na baterie w miejscu gdzie nie mam wifi i przewodów, po przyłożeniu karty, breloka otwieram furtkę i wchodzę. Dodatkowo dałem najtańszy mały układ radiowy, który wysyła do Esp32 sygnał kiedy bateria spadnie poniżej ustawionego progu to mam powiadomienie na tel i wiem, że w czytniku muszę wymienić baterię  Big Grin
 Uklad oparłem o Attiny3224 + RC522+ STX882.
Ten układ ma kilka trybów spania wystarczy poczytać dokumentację. W Attiny Wykorzystując rejestr RTC PIT sprawdza czy jest przylozona karta. Ustawiając odpowiednio rejestry w mc522 zszedłem do 4uA. Co 2s procek robi pik jeśli nie ma karty to spać i dalej czeka. Bateria wytrzymuje mi już 6 miesięcy do roku wystarczy spokojnie.
Jeszcze wycinałem diodę i jakiś opornik nie pamiętam teraz i układ śpi jak niedźwiedź zimą ?
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości