• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESP8266-01, Arduino Mega prblem z podłączeniem
#1
Witam!
Na forum sprowadziła mnie walka trwająca już z parę dni... moje Mega nie gada z ESP. Ale po kolei:
1. ESP8266-01 Firmware Ai-thinker 1.54,
2. ESP normalnie działa przez programator USB, łączy się z wifi i trzyma połączenie. łaczy się i przy 9600 i przy 115200 w zależności jak ustawię. Odpowiada na komedy itd...
3. Zasilam z zasilacza ATX Arduino 5V, listwę 5V i listwę 3,3V do której jest podpięte ESP, grunt złączony.
4. Używam konwertera poziomów logicznych 5V na 3.3V(testowałem dwa różne).

Przetestowałem już chyba wszystkie poradniki, boud 9600 w ESP i Mega:
SoftSerial na 53 i 52
Serial1
Serial2

jedyne co dostane to trochę śmieci przy bootowaniu, przedstawia się soft, napis ready i koniec..... nawet niebieska dioda nie mrugnie.....

Pomocy, ja już nie mam pomysłuSmile
 
Odpowiedź
#2
Próbowałeś w SoftSerial zamienić kolejność?
 
Odpowiedź
#3
(09-03-2017, 11:50)laudes napisał(a): Próbowałeś w SoftSerial zamienić kolejność?

Tak, po za tym tak jakby od ESP do arduino dostaje trasmisje powitalną.
Nie dostaje echa na trasmisje od arduino do ESP
 
Odpowiedź
#4
Rozwiązanie połowiczne: zrobiłem downgrade firmwareu do 1.3 i działa, ale... jak wyświetla powitanie po boocie to zamiast rady wyświetla invalid. Po za tym smiga. Aby się upewnić czy ja czegoś nie sp^%$^ w podłączaniu, zamieniłem na drugi moduł z firmwarem 1.54 i nadal nie działa.
 
Odpowiedź
#5
Witam,
Po co się męczyć?? Zdecydowanie proponuję jakiś moduł NODEmcu v2 lub v3. Za około 30 zł można sobie programować za pomocą Arduino IDE w C, a 01 cisnąć w kąt. Są porządne biblioteki, dużo w necie. Wiem, że nie dla każdego 30 zł to mało, ale ile czasu marnuje się na doprowadzenie 01 do jakiejkolwiek używalności to jakby to przeliczyć...
Sam kiedyś miałem podobne przejścia, raz działało, raz nie działało, -01, -012, zwieranie wyjść do masy i całe mnóstwo takich. Da się ale szkoda fatygi.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 2 gości