• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wifi wsp8266
#1
Witam, wziąłem się za podłączenie modułu Wi-Fi do arduino Leonardo zgodzie z mateialem https://m.youtube.com/watch?v=NiZYkcATkxI wim mój kod jest identyczny co w linku pod filmikiem oczywiście z uwzglenieniem zmiany sieci i hasła  Smile problem polega na tym że wszystko działa bardzo fajnie ale tylko jak jest podłączone do komputera w którym prpgramowalen -a dokładnie łapka. Gdy przepiolem zasilanie na zew z zasilacza 9v arduino niby działa ale już strony nie pokazuje , oczywiście w ruterze wstawiłem stały ip. Ponowne podłączenie przez kabel USB ale do komp stacjonarnego nic nie zmieniło . Ale gdy wpialem pod laptopa wszystko śmiga. Stawiam duże piwo za pomoc Smile
oczywiście dopiero dziś się pobawiłem i nadal D...co zrobiłem ??zmodyfikowałem program aby pokazywał mi komendy na lcd Smilei co sie okazuje że nie idzie połączyć się z modułem ESP dochodzi do komunikatu "błąd komunikacji z modułem"na zasilaczu zasiliłem arduino + moduł wifi esp zasilony osobno bateriami 2*1.5V oczywiscie jak podpinam pod lapka w którym programowałem to wszystko śmiga 
na zasilaczu zasiliłem arduino + moduł wifi esp zasilony osobno bateriami 2*1.5V
GND połączone
Ktoś wie o co chodzi ?

oto poczatek kodu:

Kod:
#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>

OneWire oneWire(8);
DallasTemperature sensors(&oneWire);
#define BACKLIGHT_PIN 3
LiquidCrystal_I2C  lcd(0x3F,2,1,0,4,5,6,7);

void setup() {

 lcd.begin (16,2);
 lcd.setBacklightPin(BACKLIGHT_PIN,POSITIVE);
 lcd.setBacklight(HIGH);
 Serial.begin(9600);
 Serial1.begin (115200);
delay(1000);

while(!wyslij ("AT","OK",100)){
lcd.home ();
lcd.print("Blad komunikacji z modulem !");
delay(1000);
 }

//delay(5000);

 llcd("Rozpoczeto komunikacje !");
 if (wyslij("AT+CWMODE=1","OK",500))

Proszę nie przesadzać z wyglądem to nie Akademia Sztuk Pięknych , taki post czyta się źle i jest nie przejrzysty . Proszę także używać znaczników "code" to forum programistyczne i tak jest łatwiej dla tych którzy będą chcieli ci pomóc . O podstawowych zasadach gramatyki i interpunkcji języka polskiego już nie wspomnę .
 
Odpowiedź
#2
Co prawda, robię dopiero swój pierwszy projekt (wykorzystując właśnie WSP8266) więc nie jestem doświadczonym arduinowiczem upoważnionym do udzielania rad, ale zauważyłem taką zależność: że moduł pracuje poprawnie tylko wtedy, gdy zostanie włączony (podane zasilanie) ok 1-2 sek. po płytce Arduino (Leonardo). Włączone jednocześnie lub w odwrotnej kolejności nie daje efektów.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości