• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujniki i el. sterujące do łodzi podwodnej RC
#11
Arduino UNO też można zasilać z baterii np. 4.2V i wykonywać pomiary przez cały użyteczny zakres napięcia zasilania od 4.2 do 3V aku LiPo, wystarczy użyć wewnętrznego napięcia odniesienia 1.1V, ono będzie takie (stałe, ale jakie faktycznie jest trzeba określić, bo jest rozrzut produkcyjny) przez cały czas działania zasilania, właściwie nawet do 1.8V.
Dlatego w starych Atmegach było 2.54, bo one wymagały zasilania minimum 3V, a w nowych gdy obniżono VCC min do 1.8V zmieniono również Vref na 1.1V.
Tak samo jest z MCP, ma swoje źródło referencyjne i będzie działać w całym zakresie VCC, jakie jest podane w PDF tego chipa.
Nie kupuj manometru różnicowego.
 
Odpowiedź
#12
Wieczorem ci narysuje o co chodzi mi z rurki robisz syfon. A zawor grawitacyjny to tylko zabezpieczenie na właśnie takie przypadki by woda nie dostała się do czujnika
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#13
@kaczakat ale VREF nic mi nie daje, jeśli chodzi o zasilanie samego czujnika ciśnienia. A o niego bardziej się martwię, niż o stabilność Ardu Wink
Cytując pewnego bosmana: "Tu nie politechnika, tu trzeba myśleć!"
 
Odpowiedź
#14
Znalazłem taki czujnik HONEYWELL ABPMANN030PG2A3 na 3,3V z wyjściem I2C, rozdzielczość 2*14 z zakresem do do 30PSI, wzorcowy cokolwiek to znaczy. Niestety tylko do suchych gazów. Tak jak pisałem wcześniej, może separator z jakiegoś "balonika" i powinno być ok.
 
Odpowiedź
#15
(30-08-2019, 17:09)albercik napisał(a): @kaczakat ale VREF nic mi nie daje, jeśli chodzi o zasilanie samego czujnika ciśnienia. A o niego bardziej się martwię, niż o stabilność Ardu Wink
To nie zasilaj ze step down, tylko ze step up.


Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości