• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zasilić moduł GSM SIM800L V2
#11
(19-11-2019, 23:46)kslevel11 napisał(a): Czyli natężenie prądu wzrasta przy takiej przetwornicy. W porządku. Załóżmy, że byłoby nawet 2.5A, co wtedy z SIM800L? Gdzieś mi się w oczy rzuciło na jakimś portalu, że 2A to absolutny max i nie wolno podawać więcej, bo grozi to uszkodzeniem modułu. Możliwe?
Przydałoby się abyś poznał podstawy elektroniki no i ci, który głupoty na temat tego max napisali. Moc, prad, prawo Ochma, Kirchoffa, za moich czasów było w szkole podstawowej. Może teraz jest inaczej, więc zapoznaj się z np Ośla łączka bo bez sensu prowadzić tu wykłady jeśli są dostępne gdzie indziej a może nawet w podstawówce były.


PS
Sprawdziłem podstawę programową i program nauczania klasy 7-8 (wcześniej gimnazium). Jest tam prawo Ohma i podstawy obwodów elektrycznych. Przypomnij sobie te informacje a przekonasz się, że nie ma możliwości aby dostarczyć więcej energii niż układ potrzebuje.

PS 2
Jeśli jeszcze uczysz się w podstawówce, to podręcznik jest dla klas 7-8, poczytaj materiał z przyszłych lekcji (zawsze tak robiłem, na początku klasy 7 przeczytałem cały podręcznik), jesli jesteś uczniem klasy 6 lub wcześniejszej, to pożycz podręcznik lub przeczytaj o prawie Ohma w jakiejś książce lub ostatecznie w Internecie.
 
Odpowiedź
#12
To nawet zabawne jak ktoś bez wyższego wykształcenia dokucza innym że nie opanowali pewnego etapu edukacji Big Grin Może lepiej zacząć od siebie i nadrobić braki, a później wytykać je innym...
 
Odpowiedź
#13
Panowie, teraz krótka piłka: bawić się w ogóle z SIM800L czy po prostu kupić SIM800L V2, które jest na 5V? Wtedy nie muszę dokładać przetwornicy, a zasilanie będzie bezpośrednio z zasilacza 5V/2A.
 
Odpowiedź
#14
W SIM800L V2 obniżenie napięcia zrealizowane jest na szeregowej diodzie krzemowej. Rozwiązanie co najmniej dyskusyjne. konwersja poziomów na zasadzie diody i rezystora podciągającego (układ z jednym tranzystorem, zaczerpnięty z rozwiązań stosowanych w I2C). Do zabawy takie rozwiązanie, zwłaszcza obniżenia napięcia, wystarczy ale jak napotkasz jakieś problemy, to możesz długo szukać przyczyny.


(20-11-2019, 00:15)elvis napisał(a): To nawet zabawne jak ktoś bez wyższego wykształcenia dokucza innym że nie opanowali pewnego etapu edukacji
Zapoznaj się z historią Alberta Einsteina i innych wybitnych naukowców.
Papier to najczęściej tylko papier. Brak wyższego wykształcenia nie przeszkadzał mi aby kierować pracownikami posiadającymi takie wykształcenie i być głównym konstruktorem w dużej korporacji przez 12 lat.
 
Odpowiedź
#15
(20-11-2019, 01:36)semi napisał(a): W SIM800L V2 obniżenie napięcia zrealizowane jest na szeregowej diodzie krzemowej. Rozwiązanie co najmniej dyskusyjne. konwersja poziomów na zasadzie diody i rezystora podciągającego (układ z jednym tranzystorem, zaczerpnięty z rozwiązań stosowanych w I2C).  Do zabawy takie rozwiązanie, zwłaszcza obniżenia napięcia, wystarczy ale jak napotkasz jakieś problemy, to możesz długo szukać przyczyny.

W takim razie co będzie lepsze?
SIM800L + zasilacz 5V/2A (jak będą problemy to dam coś mocniejszego) + przetwornica DC-DC 
czy
SIM800L V2 + zasilacz?

Interesuje mnie tylko i wyłącznie wysyłanie i odbieranie SMS. Różnica w cenie tych modułów praktycznie żadna. Cena V2 = SIM800L + przetwornica
 
Odpowiedź
#16
SIM800L + zasilacz 4,1V.
 
Odpowiedź
#17
(20-11-2019, 01:43)semi napisał(a): SIM800L  + zasilacz 4,1V.

Znajdę coś takiego? Najczęściej widzi się 5, 12, 24V itd.
 
Odpowiedź
#18
(20-11-2019, 02:05)kslevel11 napisał(a):
(20-11-2019, 01:43)semi napisał(a): SIM800L  + zasilacz 4,1V.

Znajdę coś takiego? Najczęściej widzi się 5, 12, 24V itd.
Zmodyfikuj zasilacz 5V.
 
Odpowiedź
#19
semi jeśli uważasz się za choćby odrobinę zbliżonego intelektem do Einstaina to proponuję odwiedzić najbliższą przychodnię zdrowia psychicznego.
No i nie pisz o AVT jako korporacji, tym bardziej że nie byłeś tam nawet pracownikiem. No chyba że masz inną korporację na myśli.
 
Odpowiedź
#20
@kslevel11 Nic nie modyfikuj, szkoda czasu - po prostu kup moduł na 5V i zajmij się robieniem projektu, zamiast walczyć z nietypowym zasilaniem Smile
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości