• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino zabezpieczenie pompy przed zbyt częstym włączaniem się.
#21
(08-02-2018, 18:47)kaczakat napisał(a): Wpisz w google arduino nano lub uno shield ark. Można sobie też polutować do płytki uniwersalnej jeśli nie jesteś estetą- obejrzyj projekty GreatScott! na Youtube.
Taki program jest banalny. Samo zliczanie zajmowałoby w Arduino około 1kb (pusty szkic kompiluje się do około 0,5kb), z drukowaniem do terminala około 2,5kb, lCD+2kb + to co naklepiesz dodatkowo. Nie jest tak łatwo naklepać 25kb  kodu. Prędzej ramu braknie jak źle używasz zmiennych menu.
Programy i biblioteki w Arduino są uniwersalne i rozbudowane, dlatego sporo zajmują, jednak dostępne są płytki o pamięci flash od 1kb do 4MB w cenie kilkanaście zł także tu nie będzie problemu. Biblioteki też są darmowe. A przykładów programów gdzie ludzie wręcz wciskają swój pomysł na Youtube są miliony.
Można to zmieścić w attiny13 (może bez LCD), ale nauka tego może być droga.

Dzięki za info. Czyli problemem może być RAM. Krótko mówiąc trzeba dobrze soft'a napisać , bez deklaracji zbędnych  zmiennych.
GreatScott! - niezłe źródło informacji, na pewno będę zaglądał.
 
Odpowiedź
#22
Od paru dni testuje moduły: Przekaźnik działa ok. Fajny efekt jak się delay(1) ustawi i zmienia stan LOW HIGH  Big Grin .Udało mi się też przetestować miernik prądu wykorzystujący (Hall effect).  Podłaczyłęm żarówkę 100W . Softa pobrałem z youtuba. Zużycie pokazuje na poziomie 94 do 96W , a przy podłączaniu czasami nawet 150W. Prąd w granicach 0.42A. Czekam na bezpieczniki do multimetra to pomierze multimetrem amperarz aby zweryfikować czy rzeczywiście tyle zużywa czy też soft trzeba dopracować.Czekam na moduł kart micro sd wykorzystam do zapisu i odczytu niektórych danych. Zakupiłem też Rtc DS3132 i czekam na dostawę.
 
Odpowiedź
#23
Witam
Jaką bibliotekę do rtc DS3132 polecicie???
Po bliższym zapoznaniu się z tematem. Zacząłem używać języka C w Arduino Ide. Zasoby Atmegi wolniej się wyczerpują :-))
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości